Play uruchamia Xtra numery do zadań specjalnych

18-05-2010, 22:50

Nie chcesz ujawniać swojego głównego numeru telefonu komórkowego w sieci, w ogłoszeniach czy na aukcjach? Klienci Play mogą już skorzystać z usługi pozwalającej na zachowanie prywatności podczas publicznego wykorzystywania telefonu komórkowego, bez konieczności kupowania dodatkowej karty SIM.

Nowa usługa Xtra Numer beta w sieci Play pozwala teraz uruchomić 3 numery dodatkowe, przypisane do numeru głównego.

Ich jedyna funkcja to przekierowywanie połączeń głosowych i SMS-ów na numer główny użytkownika tej usługi, co oznacza, że z Xtra numeru nie można wykonywać jakichkolwiek połączeń, wysyłać SMS-ów, MMS-ów, korzystać z transmisji danych ani z jakichkolwiek innych usług telekomunikacyjnych. Numery te można włączać i wyłączać w dowolnej chwili.

Co ważne, użytkownik usługi nie może też przenieść Xtra numeru do innej sieci, jak również nie może przenosić go między ofertami abonamentowymi i przepłaconymi.

W celu uruchomienia Xtra numeru należy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści START lub S pod numer 8055. Xtra numer jest przydzielany losowo i aktywny przez okres dwóch tygodni.

Użytkownik Play może także przedłużać okres ważności Xtra numeru o kolejne okresy dwutygodniowe,  jednakże nie dłużej niż łącznie o 6 miesięcy. Aby przedłużyć okres ważności Xtra numeru, należy wysłać bezpłatnego SMS-a pod numer 8055 o treści PRZEDLUZ lub PRZEDLUZ A lub B lub C, jeśli jest aktywnych więcej Xtra numerów.

Jak informuje Play w regulaminie usługi, określenie „bezpłatne” oznacza, że opłata za daną usługę jest zawarta w kwocie abonamentu albo w kwocie doładowania.

Z usługi nie mogą skorzystać abonenci korzystający z oferty typu MIX oraz użytkownicy Play, którym upłynął okres ważności połączeń przychodzących, a także abonenci, którym zostały zawieszone lub ograniczono świadczenie usług telekomunikacyjnych. Szczegóły na blogu Play (regulamin usługi).

>> Czytaj też: Play stawia na darmowe rozmowy w sieci


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031