Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Platforma edukacyjna umożliwiająca naukę w domu

16-03-2022, 08:53

Rozwój technologiczny sprawił, że nauka dziecka w dzisiejszych czasach może być dużo bardziej atrakcyjna. Poza podręcznikami, atlasami czy mapami dziecko może korzystać z wielu narzędzi multimedialnych. Coraz częstszym wyborem rodziców są kursy online rozwijające zainteresowania naukowe dziecka. Można uczyć się matematyki czy języka obcego za pomocą gier lub aplikacji. Na rynku pojawiają się także propozycje w postaci platform edukacyjnych. Dla osób zainteresowanych edukacją domową swojego dziecka idealnym rozwiązaniem może być platforma edukacyjna umożliwiająca naukę w domu - takie narzędzie ma dla swoich uczniów Centrum Nauczania Domowego.

Platforma edukacyjna umożliwiająca naukę w domu

Nowe technologie - nowa edukacja dziecka

Dla ucznia w XXI wieku nauka tylko z książek, kart pracy czy ćwiczeniówek to nuda. Nie sposób nie przyznać dzieciom racji. O ileż bardziej atrakcyjne jest zdobywanie wiedzy z ulubionym bohaterem z bajki czy gry. Które dziecko nie lubi łamigłówek, quizów i dobrej zabawy? Coraz szersza jest oferta na rynku edukacyjnym skierowana do rodziców dzieci w wieku szkolnym. Można korzystać z platform edukacyjnych, kursów on-line począwszy od nauki języka na nauce gry na instrumencie kończąc. Platforma edukacyjna umożliwiająca naukę w domu to z kolei doskonałe wsparcie dla dzieci w edukacji domowej. 

Nauka poza murami szkoły 

Uczenie się na odległość nikogo już nie dziwi. Umożliwiła to technologia a rozwinąć się tej formie nauki w dużej mierze pomogła pandemia. I choć wiele złego możemy powiedzieć o nauce zdalnej, która na czas pandemii zagościła w polskich szkołach jedno jest pewne - pokazała, że można uczyć się poza budynkiem szkoły. Dla dzieci uczących się w edukacji domowej zdobywanie wiedzy poza szkolną salą lekcyjną to coś najzupełniej naturalnego. Jako wsparcie w codziennej nauce w nauczaniu domowym świetnie się sprawdza platforma edukacyjna oferowana przez Centrum Nauczania Domowego umożliwiająca naukę dziecka w domu.

Jakie zalety ma platforma edukacyjna umożliwiająca naukę w domu?

Radość uczenia, nauka przez zabawę, atrakcyjna forma i wysoka jakość prezentowanych treści - tak pracę na platformie edukacyjnej oceniają rodzice i uczniowie korzystający z narzędzia na co dzień w Centrum Nauczania Domowego. Cenią sobie zwłaszcza to, że na platformie znajduje się cały materiał do danej klasy zgodny z obowiązującą podstawą programową. Niewątpliwą korzyścią jest usystematyzowanie wiedzy - praca na platformie podzielona jest na 36 tygodni nauki, a rodzice otrzymują gotowe scenariusze lekcji. Ogromną zaletą jest także intuicyjność narzędzia, przyjazne środowisko i bezpieczeństwo. Dziecko korzystając z platformy uczy się samodzielności, w dużej mierze samo może zarządzać swoją nauką. 

Nauka przez zabawę i odkrywanie pasji

Materiały jakie zawiera platforma edukacyjna CND podzielone są na część teoretyczną i praktyczną. Zawierają ćwiczenia, testy sprawdzające wiedzę, karty pracy, ale także gry, filmy, piosenki czy animacje. Dzieci uwielbiają pracować z tym narzędziem, a jeśli dołożymy do tego element grywalizacji - sukces w motywowaniu dziecka do nauki jest gwarantowany! 

Cała platforma Centrum Nauczania Domowego oparta jest o system gamifikacji. Uczniowie zbierają medale, odznaki, gwiazdki czy medale, odkrywają puzzle, biorą udział w konkursach z nagrodami. Dodatkowo w każdej klasie znajdują się także materiały rozwijające zainteresowania uczniów. Edukacja domowa sprzyja rozwijaniu pasji i mocnych stron u dziecka, a Centrum Nauczania Domowego daje na to przestrzeń. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin od zajęć kreatywnych i plastycznych, po przyrodnicze, programowanie czy małą przedsiębiorczość. 

Webinaria, wideospotkania i integracja 

Nauka z Centrum Nauczania Domowego to nie tylko platforma edukacyjna umożliwiająca naukę w domu. To także zajęcia przedmiotowe online z wykwalifikowaną kadrą nauczycieli, praca projektowa - wideospotkania w małych grupach, czy spotkania integracyjne dla uczniów. Te ostatnie tak ważne w rozwoju społecznym dzieci odbywają się zarówno online, jak i na żywo - podczas licznych spotkań, wspólnych ognisk, eventów, pikników czy dni otwartych. Dowiedz się więcej na temat edukacji domowej z Centrum Nauczania Domowego i zgłoś swoje dziecko korzystając z zakładki Rekrutacja na stronie https://www.domowi.edu.pl/

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag platforma edukacyjnatag nolstag Amin12tag amba