Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

PIT 2009: Allegro i Bankier pomagają przekazać 1 procent podatku

11-04-2010, 13:15

Przekazanie jednego procenta podatku na cele charytatywne staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Podatnicy mają do wyboru ponad 7 tys. instytucji posiadających status organizacji pożytku publicznego. Allegro i Bankier.pl przygotowały specjalną stronę z listą beneficjentów do wsparcia, która umożliwia również wypełnienie zeznania podatkowego za rok 2009.

Kwiecień to ostatni miesiąc składania corocznych deklaracji podatkowych. Ten czas to „żniwa” dla księgowych, zasypywanych przez podatników – często na ostatnią chwilę – deklaracjami do wypełnienia. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się jednak wypełnić swój PIT samodzielnie – dzięki narzędziom tworzonym w tym celu rozliczenie podatkowe staje się coraz łatwiejsze.

Z myślą o takich osobach serwisy Allegro i Bankier.pl przygotowały stronę www.bankier.pl/jedenprocent. Za pomocą dostępnego na stronie programu każdy podatnik w prosty sposób wypełni swoją deklarację podatkową. Znajdzie tam również informacje związane z szeroko rozumianą tematyką podatkową - dotyczące ulg czy też kwot wolnych od podatku.

Głównym zamierzeniem twórców strony jest jednak przybliżenie podatnikom tematyki Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). Od 1 stycznia 2004 r. istnieje bowiem możliwość pomniejszenia w zeznaniu rocznym należnego podatku i przekazania kwoty do 1% jego wysokości na cele charytatywne. Dzięki rozbudowanej liście OPP dostępnej na stronie podatnik łatwo i szybko znajdzie beneficjenta, którego chce wesprzeć. Korzystając z zaawansowanej wyszukiwarki, dowie się np. jakie organizacje działające w jego miejscu zamieszkania oczekują na pomoc. Na stronie dostępna jest również lista fundacji, które wspiera i rekomenduje Allegro i Bankier.pl.

>> Czytaj więcej o PIT w DI

>> Rozlicz się przez internet - PIT 2009: E-deklaracje - rozliczenia podatkowe krok po kroku


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik