Pilot do TV, który rozpozna użytkownika

28-09-2010, 11:37

Intel zaprezentował prototypowy model inteligentnego pilota do telewizora, dzięki któremu oglądanie telewizji może stać się bardziej spersonalizowane i intuicyjne.

Sonda
Inteligentny pilot w moim domu byłby:
  • Niezbędny
  • Przydatny
  • Zbędny
  • Nie oglądam telewizji
wyniki  komentarze

Inteligentny pilot to kolejny projekt Intela, który ma zmienić sposób interakcji człowieka z różnymi urządzeniami codziennego użytku. Tym razem badacze firmy Intel stworzyli pilota wyposażonego w zestaw sensorów, które na podstawie sposobu posługiwania się nim, poruszania i naciskania przycisków wykrywają, kto trzyma urządzenie w danym momencie.

>> Czytaj też: Intel zapowiada urządzenia "świadome otoczenia"

Inteligenty pilot firmy Intel
fot. - Inteligenty pilot firmy Intel
Pilot wykorzystuje proces nazywany przez Intela „uczeniem nienadzorowanym” (ang. unsupervised learning), co oznacza, że czujniki są aktywne przez cały czas i bez przerwy zbierają informacje o użytkowniku, podczas gdy ten korzysta z pilota.

W momencie włączenia telewizora pilot rozpoznaje użytkownika, a następnie za pomocą okna informacyjnego pojawiającego się w rogu ekranu, rekomenduje mu programy telewizyjne w oparciu o jego wcześniejsze preferencje. Urządzenie może rozróżniać poszczególnych członków rodziny i dostosowywać programy, rekomendacje oraz listy odtwarzania do unikatowych potrzeb każdego użytkownika, stwarzając całkiem nowe możliwości korzystania z „inteligentnej telewizji”.

>> Czytaj też: Intel prezentuje „chmurowy” ray tracing w grach (wideo)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031