Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Intel prezentuje „chmurowy” ray tracing w grach (wideo)

20-09-2010, 22:13

Intel widzi przyszłość, gdzie gry na urządzeniach mobilnych mogą zostać wzbogacone przez „intelowskie” serwery działające w internetowej „chmurze”.

Badacze z Intel Labs pokazali wersję demo gry Wolfenstein: Ray Traced, która do renderingu obrazu wykorzystywała ray tracing (śledzenie promieni) w czasie rzeczywistym. Ray tracing to sposób renderowania grafiki, który wykorzystuje fizykę światła do rysowania scen zawierających bardzo realistyczne cienie, odbicia i inne efekty świetlne.

Po stronie serwera demonstracja używała zbioru maszyn opartych na nowej platformie tworzenia oprogramowania Knight’s Ferry, w której zastosowano architekturę wielu zintegrowanych rdzeni, opracowywaną przez Intela z myślą o wysokowydajnym przetwarzaniu danych. Ray tracing w czasie rzeczywistym jest realizowany równolegle na wielordzeniowym sprzęcie.

>> Czytaj też: Google inwestuje w społecznościowe gry

Sonda
Gry w "chmurze" mają przyszłość?
  • Tak
  • Nie
  • Nie interesują mnie gry
wyniki  komentarze

Cztery serwery Knight’s Ferry reprezentowały przyszłą „chmurę” zasobów obliczeniowych, która wysyła obrazy do urządzenia mobilnego. Podczas prezentacji serwery renderowały obraz i dostarczały go strumieniowo do uproszczonego urządzenia klienckiego (małego laptopa), na którym użytkownik może grać.

Projekt umożliwi pisanie fotorealistycznych, interaktywnych aplikacji 3D, takich jak gry, poprzez opracowanie działających w czasie rzeczywistym silników ray tracingu dla platform Intela.

>> Czytaj też: Gry mobilne napędzają koniunkturę

Ray tracing był używany do tworzenia statycznych obrazów i hollywoodzkich filmów, w których poszczególne klatki są przygotowywane zawczasu, ale dopiero od niedawna można przetwarzać obrazy wystarczająco szybko, żeby wykorzystać tę technologię w grach. Druga technologia to Knight’s Ferry, nowa platforma z wieloma zintegrowanymi rdzeniami (Many Integrated Core, MIC).


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *