Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zarówno pianka polietylenowa jak i folia bąbelkowa są popularnym materiałem stosowanym do ochrony delikatnych przedmiotów podczas transportu, ich przenoszenia i przechowywania. Mają za zadanie pochłaniać wstrząsy i wibracje, zapobiegając uszkodzeniom. Są powszechnie stosowana do owijania towaru, wyściełania pudełek lub wypełniania pustych przestrzeni w opakowaniach, aby zapobiec przesuwaniu się przedmiotów. Która jednak jest lepsza i czy w ogóle da się udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi?

Pianka PE czy folia bąbelkowa - w co pakować przesyłki?

To, czy pianka do pakowania (https://mac-graf.com.pl/pianka-pe-polietylenowa/) jest lepsza od folii bąbelkowej (https://mac-graf.com.pl/folia-babelkowa/), zależy od konkretnych wymagań wysyłanych przedmiotów, a także od czynników takich jak koszt, względy środowiskowe i osobiste preferencje grupy docelowej. Zarówno pianka do pakowania, jak i folia bąbelkowa zapewniają ochronę przed wstrząsami i wibracjami, mają jednak różne właściwości i zalety:

 1. Ochrona

  Pianka do pakowania zazwyczaj zapewnia bardziej jednolitą amortyzację i ochronę, ponieważ ściśle dopasowuje się do kształtu pakowanego przedmiotu. Można go formować na zamówienie, aby pasował do określonych przedmiotów, zapewniając dokładne i bezpieczne dopasowanie. Z drugiej strony folia bąbelkowa zapewnia amortyzację poprzez pęcherzyki wypełnione powietrzem, które mogą zapewniać mniej spójną ochronę, szczególnie w przypadku przedmiotów o nieregularnym kształcie lub delikatnych.

 2. Wszechstronność

  Folia bąbelkowa jest bardzo uniwersalna i można nią owijać przedmioty o różnych kształtach i rozmiarach. Szczególnie sprawdza się przy owijaniu pojedynczych przedmiotów lub wypełnianiu pustych przestrzeni w opakowaniach w celu zapobiegania przemieszczaniu się. Pianka do pakowania jest również wszechstronna, ale może lepiej sprawdzać się w zapewnianiu amortyzacji strukturalnej i wsparcia w opakowaniach.

 3. Koszt

  Koszt pakowania pianki i folii bąbelkowej może się różnić w zależności od takich czynników, jak materiał, grubość i ilość. Ogólnie rzecz biorąc, folia bąbelkowa jest zwykle tańsza niż pianka do pakowania, co czyni ją opłacalną opcją w wielu zastosowaniach opakowaniowych.

 4. Wpływ na środowisko

  Zarówno pianka do pakowania, jak i folia bąbelkowa mają swój negatywny wpływ na środowisko. Chociaż niektóre rodzaje pianki opakowaniowej nadają się do recyklingu lub biodegradacji, inne mogą mieć ten proces znacznie utrudniony, czyiąc go nieopłacalnym. Folia bąbelkowa jest zwykle wykonana z polietylenu, który często jest pozyskiwany z regranulatów, czyli odzyskanej i zmielonej folii bąbelkowej. Istnieją jednak również przyjazne dla środowiska alternatywy zarówno dla pianki opakowaniowej, jak i folii bąbelkowej.

 5. Łatwość użycia

  Folia bąbelkowa jest łatwa w użyciu i można nią szybko owinąć przedmioty bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi lub jej dodatkowego dostosowywania. Cięcie lub formowanie pianki do pakowania w celu dopasowania do określonych przedmiotów może wymagać więcej czasu i wysiłku, zwłaszcza jeśli potrzebne jest niestandardowe kształtowanie.

Ostatecznie wybór między pianką do pakowania a folią bąbelkową zależy od wymaganego poziomu ochrony, ograniczeń budżetowych i względów środowiskowych dyktowanych normami prawnymi. W wielu przypadkach można zastosować kombinację obu materiałów, aby zapewnić optymalną ochronę zapakowanych przedmiotów.

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *