Peer2Mail - krótki test

24-02-2006, 23:50

Pomimo procesów sądowych oraz nasilającej się kampanii RIAA i MPAA, liczba użytkowników sieci P2P nie maleje. Radykalne działania koncernów muzycznych i filmowych doprowadziły za to do opracowania całej serii nowych programów umożliwiających bezpośrednią wymianę plików. Jednym z nich jest Peer2Mail wykorzystujący do tego celu skrzynki pocztowe o dużej pojemności.

Znalezienie usługodawcy udostępniającego za darmo kilkaset megabajtów na pocztę nie stanowi problemu ani w Polsce, ani za granicą. Oto krótki przegląd kont oferowanych w polskich portalach:

Gazeta.pl
Standardowa pojemność skrzynki pocztowej - 256 MB. Użytkownik może ją powiększać co 7 dni każdorazowo o 16 MB (pod warunkiem, że skrzynka zostanie zapełniona w co najmniej 91%). Limit wielkości przesyłki - 20 MB.

Wirtualna Polska
Standardowa pojemność skrzynki pocztowej - 256 MB. Limit wielkości przesyłki - 10 MB.

Onet.pl
Standardowa pojemność skrzynki pocztowej - 250 MB. Użytkownik na okres jednego tygodnia może ją rozszerzyć do 1 GB. Limit wielkości przesyłki - 10 MB.

Interia.pl
Standardowa pojemność skrzynki pocztowej - 1 GB. Limit wielkości przesyłki - 10 MB.

o2.pl
Standardowa pojemność skrzynki pocztowej - 1 GB. Limit wielkości przesyłki - 20 MB.

Aby przetestować Peer2Mail, założyliśmy skrzynkę pocztową w portalu Gazeta.pl. Po zainstalowaniu programu postanowiliśmy przesłać na konto plik AVI o wielkości 70 MB.

Peer2Mail potrafi dzielić pliki na części nie większe niż 10 MB, nie musieliśmy się więc martwić, że nasza "poczta" zostanie odrzucona. Po wpisaniu adresu e-mail, pod który miał być wysłany plik, a także opcjonalnego hasła, musieliśmy określić metodę przesyłu danych.

Do wyboru mieliśmy trzy: bezpośrednią (Direct Send), przez MAPI oraz za pośrednictwem serwera SMTP. Wybraliśmy tę pierwszą. Z wysłaniem automatycznie podzielonego pliku na konto nie mieliśmy problemów.

Problemy zaczęły się, kiedy postanowiliśmy pobrać wysłany przez nas plik. W tym celu należało skorzystać z wbudowanej w Peer2Mail przeglądarki. Okazało się, że da się z jej pomocą surfować po Internecie, ale na konto w portalu Gazeta.pl zalogować się nie sposób.

Założyliśmy wtedy skrzynki pocztowe w portalach Onet.pl i o2.pl - w obu przypadkach program uniemożliwił nam zalogowanie się. Zdecydowaliśmy się wtedy wypróbować działanie Peer2Mail, wykorzystując zagraniczne serwisy.

Autorzy programu gwarantują dobrą jego współpracę z Gmail, Walla, Yahoo, Spymac, Unitedemailsystems, Xasamail, Rotomail, Gawab, Hriders oraz Omnilect. Założyliśmy konta e-mail w portalach Yahoo i Walla.

Z początku przetestowaliśmy logowanie - działało bez zarzutów. Postanowiliśmy więc na obie skrzynki wysłać przygotowany prez nas plik AVI. Niestety, program odmówił współpracy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wymienieni usługodawcy po prostu ograniczają transfer w przypadku dużych załączników.

Nie udało się nam przetestować ściągania pliku na komputer i jego scalania. To, co miało być dziecinnie proste, okazało się w polskich warunkach nie do zrobienia. Programu raczej nie polecamy.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Peer2Mailtag p2p
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930