PBI: co czwarty gracz płaci za gry w sieci

02-03-2012, 09:57

Internet coraz częściej dostarcza nam informacji i rozrywki, za które musimy zapłacić. Kupujemy chętnie, chociaż są treści, które cieszą się większą popularnością niż inne. Należą do nich gry online - wynika z sondażu PBI.

Za jakie treści najczęściej płacimy w sieci?
fot. PBI - Za jakie treści najczęściej płacimy w sieci?
Z sondażu przeprowadzonego przez PBI wynika, że w internecie najchętniej płacimy za gry online. 1/4 respondentów zadeklarowała, że płaci za gry. Tyle samo osób wskazało, że płaci za dodatkowe opcje związane z grami, jak np. dodatkowe życie czy dostępna tylko za opłatą broń. Niewiele mniej kupuje przez internet gadżety związane z telefonem, takie jak tapety czy dzwonki. Internauci dość chętnie kupują również materiały wideo - filmy, programy telewizyjne. Najrzadziej respondenci deklarowali zakup elektronicznych wersji prasy oraz książek (zarówno e-booków, jak i audiobooków).

Najmłodsi respondenci (15-24 lata) najczęściej deklarowali zakup doładowań do gier oraz gadżetów na telefon. W gry online inwestują także starsi użytkownicy internetu - osoby w wieku 35+ najczęściej spośród wszystkich respondentów deklarowały płacenie za gry online oraz doładowania związane z grami.

Czytaj też: Skradziono wirtualnego wojownika, a policja już szuka sprawcy

Gry online - zasięg
fot. PBI - Gry online - zasięg
Według badania Megapanel gry online to kategoria, która ma największy zasięg wśród najmłodszych użytkowników internetu - aż 90 proc. dzieci w wieku 7-14 lat w grudniu 2011 zajrzało na przynajmniej jedną witrynę dotyczącą takich gier. Wśród użytkowników powyżej 14 roku życia zasięg gier online jest mniejszy, ale jak wynika z przeprowadzonego sondażu - starsi chętniej za gry online płacą.

Kobiety czy mężczyźni częściej płacą za granie w sieci?
fot. PBI - Kobiety czy mężczyźni częściej płacą za granie w sieci?
Warto przyjrzeć się także, na co pieniądze w sieci wydają kobiety, a na co mężczyźni. Okazuje się, że o ile internauci i internautki tak samo chętnie płacą za dostęp do gier online, o tyle specjalne opcje do gier chętniej dokupują internauci. Internautki wolą przeznaczyć swoje fundusze na gadżety do telefonu oraz dostęp do odcinków serialu czy też innych programów telewizyjnych.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930