Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

PayPal uruchomił PayPal.Me - uproszczoną usługę przesyłania pieniędzy (także mobilnie)

01-09-2015, 15:08

PayPal.Me to nowa usługa, która pozwala otrzymywać pieniądze za pomocą osobistego łącza do udostępniania przez e-mail lub social media. Usługa jest już dostępna w Polsce

PayPal to jeden z liderów na rynku płatności online, ale ten lider musi się liczyć z nowymi wyzwaniami. Jednym z tych wyzwań jest rynek aplikacji mobilnych do szybkiego przesyłania pieniędzy między użytkownikami. Można tu wskazać rozwiązanie Square Cash wykorzystane przez Snapchata. Również Facebook wprowadził przesyłanie pieniędzy w aplikacji Messenger

PayPal.Me - Twoje łącze do zbierania pieniędzy

PayPal dziś odpowiedział na te wyzwania przedstawiając usługę o nazwie PayPal.Me. Mówiąc najprościej pozwala ona na utworzenie osobistego łącza, które można wysyłać znajomym lub klientom by szybko otrzymać od nich pieniądze.

Usługa PayPal.Me jest dostępna na 18 rynkach, także w Polsce. Wymaga konta PayPal. Jeśli już je mamy, możemy utworzyć osobiste łącze np. PayPal.Me/StachuKwachu albo PayPal.Me/JanKowalski itd.

Zawsze gdy chcemy otrzymać pieniądze, możemy udostępnić to łącze w e-mailu, czacie, tweecie albo na Facebooku. Ludzie otrzymujący łącze mogą kliknąć je na dowolnym urządzeniu, wpisać kwotę i hasło PayPal. Chwilę później pieniądze powinny się znaleźć na naszym koncie.

PayPal.me

Jeśli łącze PayPal.Me jest skonfigurowane jako "Znajomi i rodzina", odbieranie płatności w złotówkach od osób w Polsce jest bezpłatne. Jeśli masz konto firmowe (lub po prostu odbierasz płatność za "Towary i usługi") wówczas możesz być obciążony standardową opłatą PayPal.

Uwaga. Po utworzeniu łącza PayPal.Me nie będzie można go usunąć. Można najwyżej ukryć swoje łącze, co uniemożliwi innym przesyłanie pieniędzy. 

Jest prościej... i to wystarczy

Obserwatorzy poczynań PayPala zapewne zauważą, że firma już kiedyś wchodziła na rynek rozwiązań do szybkich, mobilnych płatności. PayPal.Me jest praktycznie konkurentem dla aplikacji Venmo, która jest w rękach PayPala. Venmo jest jednak usługą opierającą się na współpracy z amerykańskimi bankami. PayPal.Me jest usługą dostępną na wielu rynkach. 

Inna rzecz, że PayPal.Me właściwie nie jest nową usługą. Jest to dodatek do standardowego rozwiązania PayPal, który po prostu skraca pewne procesy.

Czytaj także: eBay i PayPal rozdzielają się


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data