Square Cash - usługa wysyłania pieniędzy e-mailem, bez opłat

16-10-2013, 11:06

Square Cash to usługa pozwalająca na wysłanie pieniędzy e-mailem, niezależnie od używanego do tego klienta poczty lub aplikacji. Usługa startuje w USA, ale warto się jej przyjrzeć.

Przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami adresów e-mail to pomysł realizowany od dawna choćby przez PayPal. Wciąż jednak procedura wysyłania i odbierania pieniędzy nie jest tak prosta, jak wysłanie e-maila, a niektórzy e-usługodawcy chcieliby to zmienić.

Square Cash - wysyłanie pieniędzy e-mailem

Wczoraj w USA wystartowała usługa Square Cash firmy Square. Umożliwia ona dosłownie wysyłanie pieniędzy e-mailem. Z punktu użytkownika wygląda to tak, że wysyła on e-mail do odbiorcy pieniędzy, wpisując w polu DW adres cash@square.com. Informacje o przesyłanej kwocie należy umieścić w temacie wiadomości. To wszystko. 

Oczywiście przy pierwszym korzystaniu ze Square Cash trzeba będzie odwiedzić specjalną stronę, by podać numer swojej karty. Po wysłaniu pieniędzy odbiorca otrzyma wiadomość e-mail z linkiem umożliwiającym odebranie pieniędzy. Usługa ma być całkowicie darmowa, "bez sztuczek", jak zapewniają jej twórcy. Przesyłanie pieniędzy ma się odbywać w ciągu 1-2 dni roboczych.

zrzut ze strony Square Cash

Dodatkiem do usługi jest aplikacja mobilna dla iPhone'a i Androida, która ułatwia przygotowanie stosownej wiadomości e-mail. Korzystanie z aplikacji nie jest jednak koniecznie. Square Cash ma być usługą maksymalnie prostą, niewymagającą zakładania kont, dodawania znajomych, korzystania z konkretnych aplikacji czy sprawdzania stanu konta w oczekiwaniu na pieniądze.

Trzeba zaufać Square

W usłudze przesyłania pieniędzy trudno pominąć kwestię bezpieczeństwa. Square zapewnia, że prywatność i bezpieczeństwo informacji finansowych jest jego "najwyższym priorytetem". Firma nie wchodzi jednak w szczegóły i przekonuje, że trzeba po prostu jej zaufać. Przedstawiciele Square w wypowiedziach dla prasy zapewniali, że wzięli pod uwagę takie zjawiska, jak e-mail spoofing. Są też powiadomienia e-mail o każdej zleconej transakcji, więc istnieje możliwość anulowania transakcji omyłkowych lub dokonanych przez osobę nieupoważnioną.

Square Cash to nie pierwsza e-usługa, która próbuje sprowadzić wysyłanie pieniędzy do wysyłania e-maila. W maju tego roku Google postanowiła zintegrować Gmaila z Portfelem Google (Google Wallet), dzięki czemu wysłanie pieniędzy drugiej osobie jest równie proste, jak dodanie załącznika do e-maila. Wciąż jednak mówimy o usłudze wymagającej korzystania z usług Google. Square Cash jest bardziej niezależny.

Sonda
Czy chciałbyś wysyłać pieniądze tak prosto jak wysyła się e-maila?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Jak na tym zarobić?

Jakie korzyści chce odnieść Square z udostępnienia tej usługi? W tej chwili Square Cash nie jest uzależniona od innych usług Square. Nie ma żadnych płatności, nie ma reklam. Walt Mossberg z AllThingsD dowiedział się jednak, że w przyszłości Square Cash może zaoferować usługi premium, np. płatności międzynarodowe. 

Na chwilę obecną mamy po prostu ciekawą usługę, która będzie musiała przejść swój chrzest bojowy. To, co wydarzy się dalej, może mieć wpływ na dalszy rozwój podobnych usług. 

Czytaj także: Gmail zastąpi PayPal? W poczcie Google można załączać pieniądze


Źródło: Square
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy