PayPal uniezależnia się od eBay

14-02-2011, 08:04

3-letni plan rozwoju, w którym kluczową rolę ma odegrać system płatności PayPal, ogłosiła w piątek Grupa eBay. Przewiduje on, że PayPal podwoi przychody do 7 miliardów dolarów w 2013 roku. Obecnie odpowiada za 40% przychodów i 25% zysków całej grupy.

Dziennik Internautów informował o usłudze PayPal for digital goods. Przy okazji wspominaliśmy, iż eBay przygotowuje się do dnia, gdy sprzedaż na platformie aukcyjnej przestanie być głównym źródłem dochodów. Informacja ta pochodziła z przecieku, a przed weekendem potwierdziła ją firma eBay, ogłaszając swoją strategię.

>>> Czytaj: PayPal: mikropłatności dla treści z sieci i ciekawa przyszłość

Z oficjalnych informacji wynika, że obroty w systemie PayPal wzrosły do 92 miliardów USD w 2010 roku, co odpowiada 18% wartości globalnego rynku e-commerce. Dużą część obrotów generują transakcje międzynarodowe, które stanowią 41% wszystkich transakcji dokonywanych za pośrednictwem systemu PayPal.

Prezes eBay John Danahoe mówi o strategii eBay
fot. - Prezes eBay John Danahoe mówi o strategii eBay

Również w Polsce PayPal jest jednym z wiodących systemów płatności internetowych. Posiada ponad milion kont i jest obecny w co czwartym polskim sklepie internetowym.

Właściciele upatrują sukcesu firmy w otwarciu systemu na najnowsze trendy i adaptowaniu się do nich, m.in. gdy chodzi o płatności mobilne, media społecznościowe, dobra wirtualne i inne towary cyfrowe. W 2009 roku system udostępnił swoje API deweloperom, co przyspieszyło proces wprowadzania innowacji i adaptacji do nowych trendów. Z systemem PayPal współpracuje już ponad 60 tys. programistów.

Istotną rolę odgrywają w tej sytuacji trendy mobilne. PayPal wprowadził w ubiegłym roku interfejs strony płatności dostosowany do ekranów telefonów komórkowych. Ponadto PayPal udostępnił mobilną aplikację umożliwiającą dostęp do podstawowych funkcjonalności konta, jak też wysyłanie i odbieranie środków. Obroty sytemu PayPal poprzez urządzenia mobilne mają wzrosnąć z 750 milionów USD w 2010 roku do 2 miliardów USD w 2011 roku.

Rynek dóbr wirtualnych i innych towarów cyfrowych wycenia się na około 20 mld dolarów. W ubiegłym roku sprzedaż towarów cyfrowych za pośrednictwem systemu PayPal wyniosła 3,4 miliarda USD. Na potrzeby tego rynku w systemie PayPal opracowano program stawek dla mikropłatności, które charakteryzują się elastycznym cennikiem i uproszczonym procesem zakupu. Rozwiązania te znalazły już zastosowanie w grach oferowanych w portalach społecznościowych i w mediach przechodzących do branży online.

>>> Czytaj: Visa wchodzi w płatności społecznościowe


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031