Zestawienie krajów rozsyłających najwięcej wiadomości-śmieci w drugim kwartale 2014 roku otwierają Stany Zjednoczone. Polska dzielnie pozostaje poza rankingiem.
reklama
Raport przedstawiony przez Sophos składa się z dwóch zestawień: procentowego udziału konkretnych krajów w dystrybucji światowego spamu oraz ilości spamu przypadającej na mieszkańca danego kraju. Za punkt odniesienia przy konstrukcji raportu przyjęto Stany Zjednoczone. Dopiero analiza obu „dwunastek” pozwala ocenić faktyczną skalę problemu w danym kraju.
Polska poza rankingiem
Polska, która jeszcze w 2013 roku znajdowała się w pierwszej dziesiątce, konsekwentnie utrzymuje się poza rankingiem. W drugim kwartale tego roku nasz kraj uplasował się na 18 miejscu według procentowego udziału w generacji światowego spamu i 38 pozycji przy uwzględnieniu liczby ludności.
Drastyczne zmiany na Białorusi
Zdecydowaną zmianę na lepsze odnotowano w przypadku Białorusi, która drastycznie zmniejszyła ilość spamu przypadającego na jednego mieszkańca w porównaniu z ostatnim kwartałem ubiegłego roku (z 10.4 do 1.9 wartości USA) i ustąpiła pierwsze miejsce Bułgarii, która nie figurowała w poprzednim raporcie.
Stany Zjednoczone po raz pierwszy w obu rankingach
Amerykanie tradycyjnie zajęli pierwsze miejsce według procentowego udziału w dystrybucji spamu. Nieoczekiwanie uplasowali się też na 12 miejscu według ilości spamu na jednego mieszkańca, co może świadczyć o większych niż przypuszczano problemach z cyberprzestępczością w Stanach Zjednoczonych.
Silna reprezentacja Zachodu
Szwajcaria, która w trzech ostatnich kwartałach nie pojawiała się w rankingu powyżej 20 pozycji, tym razem dostała się na podium. W zestawieniu znalazły się też dwa nowe zachodnioeuropejskie państwa - Włochy, które w ostatnim roku zajmowały 14 miejsce, nie dziwią swoją obecnością tak bardzo jak Francja, która zmieniła miejsce z 27 na 5.
Czytaj także: Uwaga na podejrzane e-maile rzekomo od Poczty Polskiej
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
ZAiKS i S-ka "obalają mity" o opłatach od urządzeń? Nie. Atakują chochoły