Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Otwarto pierwszą e-klasę w poznańskim gimnazjum

08-10-2010, 16:48

Przenośne komputery to teraz podstawowe narzędzie edukacyjne wśród części uczniów jednego z poznańskich gimnazjów, oczywiście poza lekcjami wychowania fizycznego. Zeszyty i podręczniki nadal pełnią swoją tradycyjną rolę, ale w znacznie mniejszym stopniu, niż ma to miejsce w typowych klasach.

Gimnazjum nr 56 im. J. Wybickiego z Poznania to pierwsza w tym mieście i trzecia w Polsce szkoła, w której uruchomiono tzw. e-klasę. Uczniowie zawdzięczają jej powstanie Sławomirowi Eliksowi, dyrektorowi poznańskiego gimnazjum. Eliks stworzył e-klasę, aby wyjść naprzeciw potrzebom młodych ludzi, wśród których znajduje się wielu fascynatów nowinkami technologicznymi.

Własny laptop, multimedialne prezentacje, filmy i animacje mają sprawić, że uczniowie chętniej będą brali aktywny udział w zajęciach. Do e-klasy mogą dostać się tylko te osoby, które mają bardzo dobrą ocenę z informatyki i dobre wyniki w nauce z pozostałych przedmiotów.

- Jesteśmy pod wrażeniem determinacji dyrektora gimnazjum, który jak sam podkreśla oszczędzał na remontach, aby dać uczniom nowoczesne narzędzia edukacji. Z przyjemnością braliśmy udział w projekcie, który przyniesie radość uczniom podzielającym naszą pasję do komputerów. To nie było tylko biznesowe działanie, ale coś więcej. Czuliśmy, że jesteśmy częścią pionierskich działań, które za jakiś czas staną się codziennością polskiej szkoły - mówi Mirosław Jasiak, Kierownik Marketingu Komputronik Biznes, firmy, która dostarczyła komputery dla poznańskiego gimnazjum.

>> Czytaj też: Multimedialna klasa czeka na uczniów w szkole na Ursynowie

Sonda
Czy uczniowie gimnazjum powinni uczyć się w e-klasach?
  • Tak, to dobre rozwiązanie
  • Nie, komputer to nie podręcznik i zeszyt ćwiczeń
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

  Dzięki notebookom i specjalnemu oprogramowaniu uczniowie mogą między innymi uczestniczyć w wirtualnych eksperymentach chemicznych, które w rzeczywistym świecie mogłyby okazać się bardzo niebezpieczne (np. z wykorzystaniem kwasu siarkowego). Uczniowie oszczędzają przy tym czas, gdyż nie muszą notować wszystkich przekazywanych przez pedagogów informacji. Wiele potrzebnych danych znajduje się bowiem w szkolnym systemie informatycznym oraz w programach edukacyjnych.

Netbook wykorzystywany w poznańskiej e-klasie
fot. - Netbook wykorzystywany w poznańskiej e-klasie
Dyrekcja Gimnazjum nr 56 w Poznaniu dysponuje także platformą e-learningową do nauczania na odległość. Dzięki temu uczniowie mogą wykonywać pewne zadania lub komunikować się z nauczycielami nie tylko w szkole, ale także w domu. W ten sposób odrabiane są także niektóre prace domowe. Można je ściągnąć na komputer, odpowiednio przygotować, a następnie odesłać do nauczyciela.

>> Czytaj też: Wirtualne szkoły rozpoczęły rok szkolny

Więcej informacji na temat e-klasy oraz Gimnazjum nr 56 im. J. Wybickiego można znaleźć pod adresem: www.gimnazjum56.prv.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *