Orange Labs testuje mobilne urządzenie, które zmieści się w kieszeni, udostępni internet pięciu innym użytkownikom internetu i będzie pełniło funkcje routera w czasie wycieczek.
Router waży 21 gramów i mieści się w dłoni. Za pomocą urządzenia możemy nie tylko połączyć się z siecią 3G, ale także udostępnić bezprzewodowy internet maksymalnie pięciu urządzeniom w pobliżu (laptop, netbook, iPad i inne). Domino działa bez zasilania przez ok. 5 godzin, po tym czasie wymaga naładowania – przez gniazdo USB lub ładowarkę sieciową. Urządzenie może służyć także jako zwykły modem.
Urządzenie posiada wyświetlacz w technologii OLED, na którym pojawiają się najważniejsze informacje i parametry urządzenia. Slot kart pamięci microSD pozwala na udostępnianie danych podłączonym użytkownikom sieci.
1 czerwca br. Era wprowadziła modem Huawei E5, który jest bardzo podobny do Domina i różni się tylko krótszym czasem pracy baterii i kolorem (Era- czarny, Orange – biały).
Polecamy:
Praca w IT
|
Tanie loty
|
Bukmacherzy
|
Multilac Baby
|
REMÉ kolagen do picia
Wirtualne biura w Warszawie
Artykuł może zawierać linki partnerów, umożliwiające rozwój serwisu i dostarczanie darmowych treści.
Stopka:
© 1998-2025 Dziennik Internautów Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.