Oracle przegrywa batalię o Androida

27-12-2011, 10:57

Google nie naruszył patentów firmy Oracle dotyczących Javy - tak uznał amerykański Urząd Patentowy. Dalsze postępowanie w tej sprawie stoi pod znakiem zapytania.

W sierpniu zeszłego roku firma Oracle pozwała Google'a, zarzucając mu, że naruszył siedem patentów dotyczących technologii Java w procesie tworzenia systemu operacyjnego Android. Jeden z największych na świecie twórców oprogramowania domagał się wstrzymania dystrybucji Androida. Rok później pojawiły się także żądania odszkodowania w wysokości nawet 6,1 mld dolarów. Sąd stracił cierpliwość i nakazał ograniczenie liczby zarzutów ze 132 do 3.

Czytaj więcej: Żądania Google'a i Oracle'a irracjonalne

Sprawą zajął się amerykański Urząd Patentowy, który tuż przed Bożym Narodzeniem poinformował o swojej decyzji. Po dokładnym sprawdzeniu wszystkich zarzutów Oracle'a wydano rozstrzygnięcie na korzyść Google'a. Postępowanie dotyczyło patentu 6,192,476. 17 z 21 zarzutów dotyczących naruszenia tego patentu zostało oddalonych.

Oracle ma teraz czas do 20 lutego 2012 roku, by zgłosić zażalenie na tę decyzję - podaje 9to5Google. Nie wiadomo w takim razie, czy proces przeciwko Google'owi rozpocznie się w drugiej połowie stycznia, jak tego się domagano.


Źródło: 9to5Google
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Stany Zjednoczonetag patentytag Oracletag Javatag Googletag Android
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy