Opera uczy o standardach sieciowych

10-07-2008, 10:00

Inicjatywę edukacyjną związaną ze standardami sieciowymi uruchomiła firma Opera Software. W jej ramach stworzone zostaną programy nauczania, które mogą pomóc przy prowadzeniu kursów z zakresu projektowania stron zgodnych ze standardami. Udostępnione artykuły wyjaśniają również dlaczego standardy są tak istotne.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Materiały Opera Web Standards Curriculum adresowane są do szkół, uczelni i firm. Wszystkie udostępniono na licencji Creative Commons dzięki czemu osoby, które chcą je wykorzystać publicznie (niekomercyjnie), nie muszą się obawiać o prawa autorskie. Można też adaptować je do własnych dzieł, ale potem należy wydać to dzieło na tej samej licencji.  

Jak dotąd udostępniono 23 artykuły, a planowane jest ponad 50. Uczestniczący w projekcie autorzy to znani deweloperzy tacy jak Christian Heilmann i Mark Norman.

Teksty dotyczą podstaw CSS, HTML wraz z wyjaśnieniem koncepcji przyświecających wprowadzaniu tych rozwiązań. Dostarczają również teorii z dziedziny projektowania stron (typografii, zarządzania kolorami i architektury informacji). W materiałach znalazło się też wprowadzenie do JavaScript.

- Przeciętny kurs dla początkujących jest przestarzały, a większość bazujących na standardach artykułów to materiały powyżej poziomu dla początkujących – zauważa deweloper Ben Buchanan. Jego zdaniem publikacje Opery wypełniają tę lukę i we właściwy sposób uczą budowania zgodnych ze standardami stron.

Kursy mogą się przydać także firmom, które zainteresowane są szkoleniami i wdrażaniem dobrych praktyk przy kodowaniu stron internetowych. Inicjatywę popiera m. in. firma Yahoo, której pracownicy uczestniczyli w tworzeniu Opera Web Standards Curriculum. Pełne wsparcie dla programu i korzystanie z jego efektów zapowiedziała też uczelnia University of Dundee.


Źródło: Opera Software


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.