Onet integruje się z Facebookiem

14-03-2012, 08:01

Grupa Onet.pl uruchamia aplikację integrującą funkcje społecznościowe Facebooka z własnymi serwisami treściowymi.

Onet umożliwi dostęp do swojej oferty za pomocą Facebooka, pozwalając ludziom dzielić się swoją aktywnością na portalu. Nowe rozwiązanie pozwoli wszystkim zainteresowanym dotrzeć do artykułów z Wiadomości, Sportu czy Rozrywki poprzez jednoczesne powiadomienia zarówno na Facebooku, jak i na Onecie. W pierwszym etapie nowa usługa startuje w takich serwisach, jak: Wiadomości, Sport, Film oraz Technowinki, a następnie obejmie pozostałe obszary portalu.

- Jesteśmy dumni, że Onet rozpoczyna współpracę z Facebookiem, wprowadzającym tego typu rozwiązanie. Popularność Facebooka wśród młodych Polaków rośnie, a teraz mogą ulepszyć swoją Oś Czasu aplikacją Onetu, która ułatwi odkrywanie naszych wysokiej jakości treści i dzielenie się nimi z przyjaciółmi - mówi Robert Bednarski, Prezes Zarządu Onetu.

Czytaj też: Porównywarka cen Nokaut.pl w Wirtualnej Polsce

Onet.pl integruje się z Facebookiem
fot. Onet - Onet.pl integruje się z Facebookiem
- Wspaniale widzieć jedną z wiodących firm w Polsce, sięgającą po aplikację na Os Czasu (Timeline). Wielu ludziom czytanie wiadomości na Onecie pozwala na opowiedzenie swojej historii i pokazanie, co jest dla nich ważne. Teraz będą mogli dzielić się tym przeżyciem z przyjaciółmi - powiedziała Amina Belghiti, Szef Partnerstw Platformy Facebooka.

Dzięki funkcji kontroli aktywności użytkownicy mogą dzielić się tym, co czytają w portalu. Przy włączonej aplikacji aktywność pojawi się na ich profilu jako symbol żółtej kropki Onetu, obok tytułu artykułu. Innym elementem nowej aplikacji Onet jest możliwość sprawdzenia, którzy z przyjaciół z niej korzystają.

Onet zapewnia, że użytkownicy cały czas mają kontrolę nad tym, czym się dzielą - mogą edytować ustawienia w panelu Ustawień Aplikacji na Facebooku, usuwać konkretną aktywność prosto Osi Czasu lub ze swojego Dziennika Aktywności. Mogą też włączać i wyłączać udostępnianie na stronie Onet.

Podobne aplikacje uruchomiły już wcześniej takie portale, jak: Yahoo!, The Guardian, Washington Post, Spotify czy Rdio.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy