Olejek do pielęgnacji skóry – czy warto stosować

10-11-2018, 08:34

Produkty kosmetyczne, które pojawiają się na półkach sklepowych, a coraz częściej również aptecznych, kuszą coraz bardziej. Aromatami, kolorowymi opakowaniami, przede wszystkim jednak obietnicą cudownego działania. Jak na skórę jest w stanie wpłynąć wybrany olejek i czy warto go stosować?

Potrzeby skóry i pielęgnujący olejek

Skóra posiada warstwę ochronną – płaszcz lipidowo-tłuszczowy, który z jednej strony wpływa na należyte nawilżenie i ochronę przed nadmierną utratą wody, co kończy się zwykle przesuszeniem, z drugiej zaś ma znaczenie dla tworzenia cienkiej warstwy filmu, przeciwdziałającego niekorzystnym wpływom czynników zewnętrznych.

Nasza skóra każdego dnia musi zmagać się z niekorzystnym działaniem czynników środowiskowych, w tym warunków pogodowych, ale i pochodzących z atmosfery zanieczyszczeń. Na jej kondycję niebagatelny wpływ ma jakość, ilość i sposób użytkowania produktów kosmetycznych, a w jeszcze większym stopniu chemii domowej.

Olejek ma zatem za zadanie wspomóc prawidłowe funkcjonowanie skóry, która stanowi największy pod względem powierzchni narząd organizmu ludzkiego. By jednak faktycznie uzyskać efekt pielęgnujący i odżywczy, warto zastanowić się nad składem poszczególnych kosmetyków.

Olejek, który posiada cenne właściwości

Cenne właściwości wykazują kosmetyki, które w swoim składzie posiadają olejek arganowy. Nazywany złotem Maroka, przede wszystkim wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe. Wpływa na spłycanie zmarszczek i zapobieganie pojawiania się kolejnych. Olejek arganowy jest w stanie wspomóc regenerację skóry i gojenie się ran, a przy tym może być stosowany na skórę problematyczną, jak i trądzikową.

Doskonałe właściwości wykazuje olej z nasion czarnuszki, stąd jego obecność w produktach kosmetycznych, jest wysoko ceniona. To przede wszystkim okazja, by poprawić kondycję włosów, a względem skóry ograniczyć wydzielanie sebum, oczyścić cerę i poradzić sobie z uporczywym trądzikiem.

Obydwa oleje to właściwości, które znalazły swoje miejsce także pośród kuchennych zastosowań. Mając jednak na względzie produkty kosmetyczne, które faktycznie mają wykazywać korzystne działanie na skórę, tych dwóch warto szukać w składzie, nie tylko balsamów do pielęgnacji ciała czy kremów do twarzy.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.