Obsługa IT dla firm - profesjonaliści do Twojej dyspozycji

27-01-2021, 15:32

Zależy Ci na sprawnym działaniu komputerów i internetu w firmie? Nie musisz zatrudniać własnego informatyka. Jest alternatywa!

Coraz więcej przedsiębiorstw wykorzystuje komputery, urządzenia mobilne oraz sieci informatyczne do prowadzenia działalności. Sprzedaż online, korzystanie z dedykowanego oprogramowania biznesowego, załatwianie spraw urzędowych – podstawą jest w tym przypadku sprawnie działające zaplecze IT. Nie trzeba jednak znać się na informatyce, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dzisiaj do dyspozycji jest także obsługa informatyczna dla firm, dzięki której każdy przedsiębiorca może otrzymać szybką i fachową pomoc – bez ponoszenia wysokich kosztów.

Na czym polega obsługa informatyczna dla firm?

Oferowana jako outsourcing obsługa informatyczna firm polega na dostarczaniu usług informatycznych przez zewnętrzną firmę zatrudniającą specjalistów w tej dziedzinie. Pomoc ta świadczona jest jako helpdesk online oraz telefonicznie oraz jako wizyty na miejscu – bezpośrednio w firmie, gdy jest to konieczne. Obsługa IT skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców, którzy nie mogą pozwolić sobie finansowo na stworzenie własnego działu informatycznego i zatrudnienie informatyka, ale również dla tych, którzy chcą zredukować koszty związane z pomocą IT. Szeroka gama usług, jakie obejmuje obsługa informatyczna, powoduje, że jest to opcja przeznaczona dla przedsiębiorców działających w różnych branżach – tych wymagających stałego dostępu do sieci, wykorzystujących systemy informatyczne i innych, aby mieć pewność, że obszar IT będzie funkcjonować prawidłowo.

Obsługa informatyczna – zakres usług

Najczęściej informatyczna obsługa firm dostarczana jest w formie pakietów usług dostępnych w określone cenie. Na jaką pomoc można liczyć? Usługi w tym właśnie zakresie oferuje między innymi firma Help Me, która skupia się na działalności na rynku stołecznym. Jest ona powadzona przez ITCenter – jednego z liderów w dostawie usług informatycznych w Warszawie.

Najtańszy pakiet usług informatycznych w Help Me, który skierowany jest dla firm korzystających z jednego serwera i posiadających do pięciu użytkowników, obejmuje poniższe prace:

  • monitorowanie systemu informatycznego firmy
  • helpdesk – rejestrowanie zgłoszeń, rozwiązywanie problemów eksploatacyjnych oraz usuwanie awarii
  • administracja systemowa i bezpieczeństwo – ochrona systemu informatycznego firmy, administracja systemem, a także kontrola aktywności użytkowników
  • bezpieczeństwo danych firmowych – monitorowanie zdarzeń, zarządzanie uprawnieniami dotyczącymi użytkowników, a także zabezpieczeniami, tworzenie kopii zapasowych, tworzenie rozwiązań w ramach kontroli dostępu, audytowanie

Dodatkowo zlecić można również inne usługi, między innymi związane z hostingiem oraz z monitoringiem i administracją serwerami.

Dokładna oferta wraz z cennikiem jest zaprezentowana na stronie pod adresem: https://b2b.helpme.pl/

Kiedy warto skorzystać z obsługi IT dla firm?

Obsługa informatyczna firm dedykowana jest dla każdego biznesu – mikro, małych oraz dla średnich przedsiębiorstw, w których nie funkcjonują działy IT. To alternatywa dla usług jednorazowych, ponieważ w ramach jednej opłaty miesięcznej można otrzymać błyskawiczne wsparcie w różnych obszarach działalności firmy.

Na skorzystanie z obsługi IT warto zdecydować się wtedy, gdy:

  • firmowe urządzenia mają działać niezawodnie przez cały czas
  • dane firmy mają być jeszcze lepiej chronione
  • firma chce zadbać o bezpieczeństwo używanego sprzętu
  • ważne jest uzyskanie szybkiej i fachowej pomocy dotyczącej obszaru IT
  • celem jest zminimalizowanie kosztów obsługi informatycznej

Aby skorzystać z usługi jak helpdesk lub zamówić przyjazd pracownika, wystarczy tylko jeden telefon lub zgłoszenie wysłane za pośrednictwem internetu. Czas reakcji może być błyskawiczny – specjalista przyjedzie na miejsce nawet w ciągu paru godzin.

Zatem obsługa informatyczna przeznaczona dla klientów biznesowych to najlepszy sposób, by skutecznie wspierać obszar IT firmy – w znacznie niższej cenie niż zatrudnienie własnego informatyka.


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag outsourcing ITtag nols
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: