Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

O co warto rozszerzyć polisę na życie?

25-07-2022, 10:07

Ubezpieczenie na życie to produkt, na który decyduje się coraz więcej osób. Jego wykupienie pozwala lepiej zadbać o finansową przyszłość swoich najbliższych i zapewnić im tym samym godziwe życie nawet w sytuacji, gdy nas już zabraknie. Podstawowa polisa oferuje jednak ograniczoną ochronę, dlatego warto pomyśleć o jej rozszerzeniu. Na jakie umowy dodatkowe można się zdecydować?

O co warto rozszerzyć polisę na życie?

Co obejmuje podstawowe ubezpieczenie na życie?

Podstawowe ubezpieczenie na życie gwarantuje najbardziej ogólną ochronę. Jego wykupienie wiąże się z tym, że w razie śmierci ubezpieczonego wyznaczone przez niego osoby otrzymają wsparcie finansowe w ustalonej zawczasu wysokości. Nieważne, czy jest to polisa na życie online, załatwiona telefonicznie, czy nabyta standardową drogą w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego. Obecnie te produkty można kupić w łatwy i wygodny sposób, jednak zawsze działają one tak samo.

Warto przy tym zaznaczyć, że ubezpieczony może sam wybrać sumę ubezpieczenia, a więc kwotę pieniędzy, którą otrzymają jego najbliżsi w sytuacji jego śmierci. Im będzie ona wyższa, tym większa będzie miesięczna opłata na składkę polisy. Dodatkowo ubezpieczony samodzielnie wskazuje osoby, które dostaną wsparcie finansowe.

Jakie umowy warto dodać do podstawowej polisy na życie?

Choć podstawowa polisa na życie bardzo dobrze spełnia swoją główną funkcję, jaką jest ochrona na wypadek śmierci ubezpieczonego, czasami jej zakres może okazać się niewystarczający. Zgon to nie jedyna sytuacja, która może postawić ludzi w trudnej sytuacji, również pod względem finansowym. Należy więc pamiętać, że ubezpieczenie na życie można swobodnie rozszerzać. Zakres ochrony dodatkowej zależy od oferty przedstawionej przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe.

Warto przy tym poznać najważniejsze i najpopularniejsze możliwości względem wykupienia umów dodatkowych do ubezpieczenia na życie. Ochrona może dotyczyć takich sytuacji jak m.in.:

  • poważne zachorowanie (do problemów zdrowotnych zalicza się także, np. przejście udaru lub zawału serca),
  • diagnoza nowotworu,
  • zachorowanie na cukrzycę,
  • hospitalizacja,
  • przebycie operacji,
  • wypadek i urazy ciała będące jego skutkiem,
  • wypadek lub choroba dziecka,
  • niezdolność do pracy będąca wynikiem wypadku albo długotrwałej choroby.

Jak widać, zakres ochrony, który pozwalają uzyskać dodatkowe umowy, może być szeroki. W powyższych sytuacjach ubezpieczenie daje wsparcie, przede wszystkim finansowe, związane z kosztami leczenia, rehabilitacji itp. Polisę na życie można rozszerzyć oczywiście o wybrane przez siebie kwestie. To ubezpieczający się podejmuje decyzję i dostosowuje produkty do swoich potrzeb i oczekiwań. Choć każda kolejna umowa wiąże się ze zwiększeniem kwoty miesięcznej składki na ubezpieczenie, zdecydowanie się na dodatkową ochronę może okazać się dobrym i odpowiedzialnym posunięciem. Pozwala ono przygotować się na nieprzewidziane sytuacje i w razie ich wystąpienia lepiej sobie z nimi poradzić, bez obaw o kwestie finansowe.


Ostatnie artykuły:


fot. Sean Do


fot. Matryx
Tematy pokrewne:  

tag ubezpieczeniatag polisa na życie


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031