Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Po długiej serii testów udostępniono nową stabilną wersję komunikatora Tlen.pl oznaczoną symbolem 6.0.3.62. Producent zgotował użytkownikom tego programu ponad 50 zmian, w tym m.in. automatyczne aktualizacje czy możliwość wysyłania podczas rozmowy wycinków ekranu.

Tlen - automatyczne aktualizacje
fot. - Tlen - automatyczne aktualizacje
Tlen.pl 6.0.3.62 to ostatnia wersja, którą użytkownicy muszą aktualizować sami. Od opublikowanego właśnie wydania opisywany komunikator ma możliwość automatycznego dokonywania aktualizacji do nowszych wersji. Jest to rozwiązanie podyktowane nie tylko wygodą użytkowania programu, ale również bezpieczeństwa jego użytkowników, którzy otrzymają aktualizacje tak szybko jak to możliwe.

Programiści o2.pl w porównaniu do wcześniejszej stabilnej wersji Tlen.pl wprowadzili także:

  • możliwość wyświetlania archiwum z menu kontaktów SMS
  • zwiększony limit wysyłania/odbierania obrazków
  • lepszą obsługę wywołań tlen://
  • lepszą komunikację z użytkownikami Gadu-Gadu - możliwość rejestrowania numerów GG  i automatyczne aktualizacje kontaktów na serwerze GG
  • wyszukiwanie w liście kontaktów
  • obsługę zasobów – dzięki temu użytkownik może być zalogowany jednocześnie w kilku miejscach, np. w domu i pracy.

Tlen - wtyczka ScreenSender - wycinki ekranu
fot. - Tlen - wtyczka ScreenSender - wycinki ekranu
Do komunikatora dodano także wtyczkę ScreenSender,  pozwalającą na wysyłanie podczas rozmowy wycinków ekranu, zrzutów całego ekranu, okna lub kopii ukrytych w schowku. Wycinki takie można przed wysłaniem edytować, stosując filtry, przycinając lub dodając różne elementy w postaci zaznaczeń, strzałek, itp.

Zajęto się także problemem z jakim spotykają się osoby korzystające z sieci lokalnych wykorzystujących jeden adres IP (brama sieciowa). Tego typu przekierowanie może ograniczać lub blokować działanie komunikatorów internetowych. Nowa wersja Tlenu radzi sobie lepiej w takim środowisku, dzięki czemu sprawniej przebiegać będzie przesyłanie plików oraz obsługa rozmów audio i video - zapewnia Dariusz Koltko z o2.pl

Pełna lista aktualizacji dostępna jest na forum ekipy Tlenu.

Tlen.pl - stara wersja komunikatora
fot. - Tlen.pl - stara wersja komunikatora
Co ciekawe, o ile informacje o nowej, stabilnej wersji tego komunikatora pojawiły się na stronach ekipa.tlen.pl jeszcze w sierpniu br., to na głównej stronie Tlen.pl nadal widnieje informacja o wersji z 17 stycznia br., a odnośnik do pliku instalacyjnego kieruje do starszej wersji 6.00.2.69.

Tlen.pl to trzeci pod względem zasięgu i popularności komunikator używany przez polskich internautów. Według badania Megapanel w czerwcu br. korzystało z niego ponad 800 tys. użytkowników (real users), a jego zasięg oszacowano na 5.55%.

Komunikator Tlen.pl 6.0.3.62 można pobrać ze strony ekipa.tlen.pl lub z działu Programy DI.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *