Nowy ThinkPad od Lenovo

04-01-2010, 07:48

Przyjazny środowisku, wydajny i żywotny - taki jest nowy ThinkPad chińskiej firmy Lenovo, który jutro znajdzie się w sklepach.

Firma Lenovo wypuściła właśnie na rynek nową serię komputerów przenośnych ThinkPad. Będą one dostępne w sprzedaży od jutra, 5 stycznia. Producent chce, by wypełniły one lukę między netbookami a notebookami. Seria stanowi więc połączenie niedużych rozmiarów i wagi z atrakcyjną ceną oraz dobrymi parametrami technicznymi.

Urządzenia wyposażone są w najnowsze i szerokie możliwości komunikacji - Gigabit Ethernet, WWAN with GPS, 802.11bgn WiFi, Bluetooth oraz WiMAX. Dzięki zastosowaniu dwurdzeniowych procesorów firmy AMD udało się uzyskać wysoką wydajność urządzeń przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Bateria zapewnia blisko 8 godzin pracy, co idealnie sprawdza się w przypadku dłuższych podróży. Ekran ma przekątną 13,3 cali.

Firma chwali się także, że jej urządzenie jest przyjazne środowisku naturalnemu - posiada oznaczenia EPEAT Gold, Energy Star oraz RoHS informujące o niskim zużyciu energii elektrycznej. Oprócz tego komputery dostarczane są w opakowania w całości recyklingowanych, użyty do drukowania tusz jest z kolei całkowicie nietoksyczny.

ThinkPady dostępne będą w trzech kolorach i trzech rozmiarach, ceny zaczynać się będą od 549 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

>> Czytaj także: Ograniczona sprzedaż ThinkPadów z Linuksem


Źródło: Lenovo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Thinkpadtag Lenovo
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy