Nowy MS Office rozminie się z Windowsem 8?

31-01-2012, 11:34

Microsoft testuje już nową wersję MS Office z wybranymi klientami, co ogłoszono wczoraj. W tej sytuacji wydaje się niemal pewne, że nowy pakiet biurowy (obecnie zwany Office 15) nie będzie dostępny razem z Windowsem 8. To dla Microsoftu jest pewien problem.

Wczoraj na blogu MS Office pojawiła się informacja o rozpoczęciu programu Technical Preview dla Office 15 - kolejnej generacji produktów i usług Microsoft Office. W ramach programu Technical Preview wybrani partnerzy Microsoftu otrzymują dostęp do nowego produktu, zobowiązując się do nieujawniania informacji na jego temat. To oni jako pierwsi będą testować i oceniać nową wersje Office.

Na tym etapie Microsoft nie ujawnia wiele informacji o produkcie. Wiadomo tylko, że Office 15 będzie pierwszą w historii filmy aktualizacją oprogramowania dla PC-tów, a także usług chmurowych i mobilnych. Zmiany będą dotyczyć także produktów Office 365, Exchange, SharePoint, Lync, Project oraz Visio.

Czytaj: Chmurowy MS Office 365 odnosi sukcesy

Publiczna beta Office'a 15 powinna być dostępna latem. Obserwatorzy Microsoftu zauważają, że zazwyczaj skończony produkt pojawia się niemal rok po rozpoczęciu programu Technical Preview. To sugeruje, że MS Office 15 może się pojawić w roku 2013. Taki harmonogram może być dla Microsoftu kolejnym czynnikiem powodującym stagnację.

Windows 8 ma się pojawić w tym roku, niebawem powinniśmy ujrzeć publiczną wersję beta. Microsoft prawdopodobnie nie przygotuje Office'a 15 na czas premiery Windows 8, a przecież biurowe produkty Microsoft stanowią teraz jeden z tych obszarów, na których firma dobrze się broni.

Dziś nie wystarczy wydać nowszego Windowsa, aby zapewnić sobie sukces na rynku systemów operacyjnych. Trzeba przekonać nabywców, że Windows 8 to system przydatny do pracy, zabawy czy rozrywki. Bardzo istotnym produktem dla Microsoftu może się okazać nowy Office, który będzie dostosowany do wyzwań chmurowych oraz do pracy z tabletami i smartfonami (z Windowsem 8). Tylko czy nie będzie to kolejny spóźniony produkt?

Czytaj: Windows 8 będzie miał problemy na pecetach?


Następny artykuł » zamknij

ACTA: Wrzawa na Facebooku trwa

Źródło: Office Exec
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930