Nowy Gmail już dla wszystkich (wideo)

02-11-2011, 08:53

Uproszczony widok konwersacji czy motyw dopasowujący się do aktualnego rozmiaru okna - to tylko niektóre z nowości, jakie Google przygotowało dla użytkowników swojej poczty.

Na blogu Gmaila potwierdzono oficjalnie, że zaktualizowany motyw w usłudze pocztowej mogą włączyć już wszyscy zainteresowani internauci (w prawym dolnym rogu Gmaila). Obok zmian w wyglądzie na użytkowników czeka także szereg usprawnień związanych z funkcjonowaniem narzędzia.

Czytaj także: HTTPS domyślnie w wyszukiwarce Google

Jedną z najważniejszych nowości jest odświeżony sposób prezentacji rozmów. Po dłuższej wymianie e-maili konwersacja będzie przedstawiona znacznie czytelniej i prościej - niemal jak w przypadku komunikatora. Warto zauważyć, że całość będzie zależna nie tylko od ustawionego motywu, ale dzięki funkcji "elastycznej gęstości" również od rozmiaru okna przeglądarki.

Razem z odświeżeniem niemal całego Gmaila na użytkowników czekają teraz także nowe motywy. Wyszukiwarkowy gigant zapewnia, że większość ulubionych zestawów została "skonwertowana" także do nowej wersji, by ułatwić przyzwyczajenie się do zmian.

Według zapowiedzi Google'a aktualizacje to także usprawnienia w najpopularniejszych funkcjach poczty. W rzeczywistości sprowadza się to głównie do możliwości wygodniejszego zarządzania miejscem dostępnym dla czatu oraz nawigacji za pomocą strzałek. Internauci, którzy na swoim koncie zgromadzili już tysiące wiadomości z pewnością docenią natomiast rozbudowaną wyszukiwarkę.

Czytaj także: Nowa wersja edytora prezentacji od Google'a


Źródło: Gmail
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyszukiwarkatag wyglądtag motywytag Google Plustag Googletag GMailtag czat
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy