Nowoczesność w sportach wodnych - dowiedz się więcej o bojkach automatycznych

29-04-2021, 10:10

Czym jest boja wie niemal każdy laik. Czym zaś jest bojka i to w dodatku automatyczna? Nawet, jeżeli amatorsko uprawiasz sporty wodne być może słyszysz to pojęcie po raz pierwszy. Ograniczając się do korzystania z basenów poradzisz sobie raczej bez tej wiedzy. Co innego kiedy twoja wodna przygoda wypływa na szerokie wody i zaczynasz korzystać z ogólnodostępnych akwenów. Nawet, jeżeli jest to plaża strzeżona i znajduje się na niej ratownik może nie być w stanie dotrzeć do Ciebie na czas kiedy nagle zajdzie taka potrzeba. Własna bojka asekuracyjna może uratować Cię szybciej. Takiego typu bojki widywałeś zapewne w kultowym serialu sprzed kilku dekad. Wszyscy ratownicy wchodzący w skład słynnego (lub wręcz osławionego) Słonecznego Patrolu posiadali charakterystyczne, pomarańczowe bojki. Tak, to właśnie te małe przedmioty przypominające kształtem nieco nasze poczciwe deski do pływania, z którymi na odsiecz pędzili ratownicy o nienagannych sylwetkach.

Bojki Restube

Naturalnie plastikowe bojki oraz inne pełnowymiarowe bojki mogą być uciążliwe w transporcie. Bojki marki Restube, czyli bojki pneumatyczne, o niewielkich gabarytach pozwalają bez kłopotu zabierać je ze sobą wszędzie. Bojki te nadmuchują się automatycznie. To dzięki asekuracyjnej bojce kiedy zabraknie Ci sił lub tchu możesz przez chwilę zatrzymać się i zregenerować podczas pływania. Restube zaprojektował bojki łatwe do umieszczenia wokół pasa. Przeznaczone są one szczególnie dla bardzo aktywnych osób, które w wodzie spędzają dużo czasu. Oprócz osób pływających wpław korzystają z nich chętnie wszelkiego rodzaju surferzy. Po prostu – tam gdzie woda, tam Twoja bojka. 

Bojki dla sportowców

Nowoczesność w sportach wodnych - dowiedz się więcej o bojkach automatycznych

Oprócz bojek pneumatycznych Restube godne uwagi są bojki PerfectSwimmer. To także bojki dmuchane, jednak nie pneumatyczne. Są zatem zwykle o wiele tańsze niż większość modeli Restube. Ich zaletą jest z pewnością łatwiejszy transport. Aby taka bojka w razie nagłej potrzeby spełniła swoje zadanie trzeba ją zatem najpierw nadmuchać. Asekuracyjne bojki to na pewno obowiązkowy element wyposażenia każdego, kto uprawia wodne sporty. Dla profesjonalistów jest to oczywiste, jednak dobrą bojkę powinien być zaopatrzony każdy amator. Jak często słyszymy latem komunikaty o zatonięciach wśród niefrasobliwych turystów? Niewielkie bojki automatyczne mogą ratować życie, które tak łatwo stracić podczas pozornie niefrasobliwej zabawy. A już na pewno – pozwalają czuć się bezpiecznie. Jak ryba w wodzie!


Źródło: Publikacja partnera. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag sporty wodnetag sporttag pływanietag nowptag nolstag bojki
To warto przeczytaćfot. elenabsl
fot. ink drop
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: