Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Najlepszy sposób na szybkie tynkowanie? Oczywiście z użyciem agregatu! Jest to najszybsza i najnowocześniejsza metoda na prace tynkarskie. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, dlaczego warto postawić na tynki gipsowe, ile trwają prace i jakie warunki muszą być spełnione, aby rozpocząć tynkowanie maszynowe?

Tynk gipsowy - idealny do domu

Tynk gipsowy nakładany maszynowo wymaga tego, aby od momentu zamknięcia stanu surowego domu minęło co najmniej 90 dni. W przypadku ścian żelbetonowych trzeba odczekać trochę więcej, niż w przypadku ścian wykonanych z pustaków. Tynk gipsowy ma ogromną zaletę, a mianowicie doskonale odprowadza wilgoć, chroniąc ściany przed zawilgoceniem. Ponadto bardzo łatwo je się nakłada, oczywiście, gdy mamy narzędzia oraz odrobinę wiedzy zdobytej w praktyce. Tynk nałożony z użyciem agregatu zajmuje mniej więcej trzy tygodnie a czasem mniej - zależy to od ilości powierzchni do otynkowania i ewentualnych nierówności ścian.

Przed przystąpieniem do prac tynkarskich pamiętaj o tym, że w domu muszą być zainstalowane instalacje:

  • elektryczna z puszkami i skrzynkami
  • centralnego ogrzewania
  • wodociągowa

Powinna być też wykonana stolarka okienna i drzwiowa, którą trzeba zabezpieczyć przed samym przystąpieniem do prac tynkarskich z użyciem agregatu. Ponadto, wiedz, że ściany muszą być suche i oczyszczone z pyłu i kurzu - na brudne ściany nie nakłada się tynków. Czasami trzeba też zagruntować powierzchnie. Kiedy nie masz doświadczenia w nakładaniu tynków maszynowych, powinieneś zatrudnić fachowców, którzy nie tylko szybko nałożą tynki, ale też kupią odpowiednie materiały.

Ile kosztują tynki gipsowe i na co zwrócić szczególną uwagę?

Tynk gipsowy kosztuje znacznie mniej niż cementowo-wapienny i tak jak było to powiedziane lepiej radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci. Mimo iż można wypożyczyć agregat i samodzielnie wykonać tynkowanie, to zastanów się, czy masz odpowiednią wiedzę i doświadczenie, a także inne przyrządy, takie jak poziomica i kątowniki.

Za prace tynkarskie maszynowe możesz zapłacić więcej niż za tradycyjne tynkowanie, ale jest to pozorna oszczędność, ponieważ przy manualnych pracach płacisz za długi czas robocizny, który w przypadku tradycyjnego sposobu wynosi mniej więcej trzy miesiące. Cena za metr kwadratowy tynków maszynowych wynosi mniej więcej 30 złotych, ale zależy też od tego, czy decydujesz się na samodzielne zakupienie materiałów, czy zlecasz to ekipie. Gdy chcesz zaoszczędzić czas, wtedy zleć wszystkie prace profesjonalistom i spokojnie poczekaj na efekty.

Wiedz też, że prac tynkarskich nie rozpoczynamy, kiedy jest zimno wewnątrz domu. Temperatura musi wynosić co najmniej 5 stopni Celsjusza. - między innymi dlatego też potrzebujesz zadaszenia oraz sprawnej instalacji centralnego ogrzewania.

Tynk maszynowy gipsowy jest obecnie najpopularniejszą metodą na prace tynkarskie wewnątrz budynków, zwłaszcza przy dużych powierzchniach do otynkowania.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Następny artykuł » zamknij

Jakie okno do salonu wybrać?

Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E
fot. Freepik


Tematy pokrewne:  

tag tynkowanietag nolstag ageotag Afrvr