Jakie okno do salonu wybrać?

29-11-2021, 11:15

Wśród ponadczasowych rozwiązań należy wskazać okna drewniane – wiele ciekawych propozycji znajduje się w ofercie marki Sokółka: https://sokolka.com.pl/salony-sprzedazy/katowice​. Skrzydła okienne tej firmy są dostępne w rozmaitych kolorach, a dodatkowo wyposażono je w energooszczędne pakiety szybowe zapewniające bardzo dobrą izolację termiczną. Do ich zalet należy również doskonała akustyka i możliwość zamówienia modeli o dowolnym kształcie.

Jakie okno do salonu wybrać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając okna do kuchni?

Kuchnia to miejsce szczególnie narażone na wilgoć. Stąd tak ważny jest stały dopływ świeżego powietrza. Obecnie produkowane modele wyposaża się w mikrowywietrzniki. Żeby jednak zastosowane okucia spełniały swoją funkcję, nie powinno dochodzić do rozszczelnienia okien. Chcąc cieszyć się komfortem cieplnym, a jednocześnie zapewnić prawidłową wentylację, najlepiej zainwestować w drewniane okna. Jeśli odpowiednio się je impregnuje, można korzystać z nich nawet kilkadziesiąt lat – surowiec ma blisko dziesięciokrotnie mniejszy wskaźnik rozszerzalności liniowej w porównaniu z plastikowymi wyrobami.

Za inwestycją w modele z drewna przemawia także fakt, że ich ramy nie przyciągają kurzu i nie elektryzują się. Dzięki temu łatwiej utrzymać je w czystości. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w kuchni – częste gotowanie i pieczenie zwiększa ryzyko pojawienia się zabrudzeń. Ponadto marka Sokółka stosuje specjalne aluminiowe nakładki montowane od zewnątrz. Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie chroniące przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Jakie okno wybrać do pokoju dziecka?

Urządzanie pokoju dla dziecka wymaga szczególnej uwagi. Pociechom trzeba zapewnić odpowiednie warunki do odpoczynku i nauki. Okna powinny więc cechować się dobrymi parametrami akustycznymi. Warto przyjrzeć się współczynnikowi dźwiękoszczelności Rw. Okna drewniane Sokółka chronią przed dźwiękami na poziomie od 32 do ponad 40 dB (w zależności od zastosowanego pakietu szybowego).

Duże znaczenie ma również współczynnik przenikania ciepła U. Zgodnie z przepisami budowlanymi jego wartość w 2021 r. nie powinna być wyższa niż Uw=0,9 W/(m²·K), a dla okien połaciowych Uw=1,1 W/(m²·K). W praktyce im niższy wskaźnik, tym więcej ciepła zostaje wewnątrz pomieszczenia. Pozwala to utrzymanie optymalnej temperatury w pokoju przy stosunkowo niskich kosztach związanych z ogrzewaniem. Żeby zapewnić barierę uniemożliwiającą wypływ ciepłego powietrza na zewnątrz, najlepiej postawić na okna drewniane bądź drewniano-aluminowe.

Wybieramy okna do różnych pomieszczeń – podsumowanie

Dobór okien nie powinien być dziełem przypadku. Szczególną uwagę należy zwrócić na parametry techniczne. Do najważniejszych zaliczają się: współczynnik przenikalności ciepła, dźwiękoszczelność, izolacja termiczna. Warto zastanowić się też nad materiałem wykonania. Ramy z drewna są sztywne i niepodatne na odkształcenia, dlatego nadają się do użytkowania nawet przez kilkadziesiąt lat.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag oknatag nolstag Afrvrtag aea
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.