Nowe Mapy Google - bardziej czytelne i bardziej osobiste

16-05-2013, 10:39

Nowe mapy Google mają być indywidualne dla każdego użytkownika i będą tym lepsze, im więcej będziemy ich używać - chwali się firma Google, która szykuje największą od 8 lat aktualizację swoich map.

Wczoraj ruszyła konferencja Google I/O 2013, która była okazją do zaprezentowania ciekawych nowości dla Androida, takich jak system sieciowej rozgrywki i usługa muzyczna, konkurencyjna dla Spotify. Możecie o tym poczytać w tekście pt. Android na Google I/O: sieciowe gry, konkurent dla Spotify i co jeszcze?

Oprócz tego firma Google zaprezentowała nowości dotyczące tych bardziej tradycyjnych usług, takich jak mapy.

Mapy Google bardziej osobiste

O nowych mapach Google już wcześniej plotkowano. Mówiono o nowym interfejsie, ale tak naprawdę zmienia się cała idea stojąca za mapami. Google chce czegoś więcej niż prezentowania danych o terenie. Firma chciałaby, aby mapy były skrojone na miarę każdego użytkownika.

Przykładowo po ustawieniu adresu firmowego i domowego użytkownik będzie mógł recenzować i oceniać ulubione miejsca, a także otrzyma rekomendacje od innych.

W nowej wersji map wyniki wyszukiwania będą opisane bezpośrednio na mapie, a dodatkowe informacje (np. godziny otwarcia lokalu) znajdą się na dodatkowych kartach.

zrzut

Nowe sposoby oglądania świata

Będą dostępne także nowe sposoby oglądania interesujących miejsc. Dzięki tzw. karuzeli użytkownik będzie miał dostep do zdjęć z wielu źródeł, m.in. ze Street View, ale nie tylko. Ponadto na przeglądarkach z trybem WebGL (np. Chrome) będzie można oglądać mapy podobnie jak na wirtualnym globusie Google Earth, w trybie 3D. Nie będzie to wymagało instalacji dodatkowych wtyczek.

Sonda
Podobają Ci się zmiany w Google Maps
  • bardzo
  • ujdą w tłoku
  • nie podobają mi się
wyniki  komentarze

Dostępne będą także trasy wycieczek generowane przez użytkowników czy lepsze wyznaczanie drogi. Firma Google podkreśla, że to największa modernizacja jej map od 8 lat.

Poniżej zamieszczamy klip wideo podsumowujący zmiany. Osoby zainteresowane jak najszybszym korzystaniem z nowych map mogą się zapisywać na zaproszenia przez stronę Google.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930