Nowe funkcjonalności w Adkontekst

01-12-2006, 09:20

Adkontekst - polski system reklamy kontekstowej 20 listopada obchodził swoje pierwsze urodziny. Przy tej okazji twórcy systemu - NetSprint.pl oraz Wirtualna Polska poinformowali o wprowadzeniu nowych funkcjonalności.

Adkontekst umożliwia wyświetlanie na serwisach internetowych reklam w postaci linków sponsorowanych oraz boksów reklamowych, których treść dopasowana jest do charakteru i zawartości emitujących je witryn. Reklamy w tym systemie rozliczane są wyłącznie w modelu Pay Per Click (PPC) - czyli reklamodawca płaci tylko za kliknięcia.

Jak informują przedstawiciele Adkontest, po roku istnienia do systemu należy ponad 70 000 unikalnych domen, a jego zasięg miesięczny wynosi prawie 90% ogółu użytkowników internetu w Polsce.

Nowe funkcjonalności wprowadzone ostatnio w systemie to mechanizm Blokowania Stron, Transfer Środków oraz Search Adkontekst.

Mechanizm Blokowania Stron pozwala klientom, którzy reklamują się za pomocą systemu Adkontekst, lepiej zarządzać własną kampanią. W panelu klienta mogą oni dokonać blokady wyświetlania się reklam na wybranych przez niego serwisach. eklamowej. Na wprowadzeniu mechanizmu najbardziej zyskają wartościowe - z punktu widzenia reklamodawców - serwisy wyświetlające reklamy Adkontekst.

Kolejna funkcjonalność Transfer środków została teraz także udostępniona wydawcom, czyli osobom i firmom, na których serwisach emitowane są reklamy Adkontekst. Mogą oni przeznaczyć zarobione przez siebie w Adkontekst pieniądze na reklamę własnych produktów i usług w tym systemie. Dzięki temu zyskają 40% bonus od NetSprint.pl i Wirtualnej Polski, a także cały podatek VAT - informują przedstawiciele systemu.

W ciągu najbliższych dni twórcy systemu wprowadzą usługę Search Adkontekst, czyli wyszukiwarkę do wklejenia na stronę wydawcy. Internautom korzystającym z takiej wyszukiwarki, oprócz standardowych wyników wyszukiwania, wyświetlą się również linki sponsorowane przyporządkowane do danych słów lub fraz kluczowych. Za kliknięcie w taki link wydawca otrzyma prowizję w systemie.

Szczegóły na stronie Adkontekst.pl

Źródło: NetSprint
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031