Nowa wersja Mobilnego Gadu-Gadu

16-07-2007, 18:35

Ukazały się najnowsze wersje komunikatora Gadu-Gadu na palmtopy i telefony komórkowe. Aplikacja oprócz zwykłej komunikacji tekstowej umożliwia również prowadzenie rozmów głosowych pomiędzy numerami GG.

Mobilne Gadu-Gadu można instalować na platformach systemowych Symbian Series 60, PocketPC lub Windows Mobile, a także na telefonach z obsługą Javy (MIDP2.0/CLDC1.1).

Aplikacja pozwala na importowanie listy kontaktów (zarówno z serwera, jak i z pliku), przechowywanie archiwów przeprowadzonych rozmów, czy wyszukiwanie danych w katalogu publicznym GG. Jest też zintegrowana z serwisem MojaGeneracja.pl.

Dodatkowo można przeprowadzać rozmowy głosowe na numery GG (połączenie z Mobilnego Gadu-Gadu do użytkownika przy komputerze) poprzez stacjonarny numer dostępowy (koszt połączenia jak na numer stacjonarny w strefie warszawskiej).

Samo użytkowanie Mobilnego Gadu-Gadu podlega niestety, jeśli nie liczyć pierwszego tygodnia testowego, opłacie abonamentowej (niezależnie od opłat wynikających z transferu danych). Opłata ta uiszczana jest drogą SMS-ową i waha się od 1 PLN + VAT za 7 dni do 9 PLN + VAT za 90 dni (uwaga! Numer SMS-a jest inny niż we wcześniejszych wersjach programu!).

Wersję na poszczególne platformy można znaleźć na stornie mobilne.gadu-gadu.pl, a dodatkowe informacje na www.mobilnegadu.pl.

Gdyby jednak ktoś potrzebował darmowego (nie licząc opłat za transmisję danych) mobilnego komunikatora kompatybilnego z GG, a jednocześnie zbyteczna mu była funkcja połączeń innych niż tekstowe, może skorzystać też z niezależnych programów, takich jak GGClone dla PocketPC, Radu-Gadu dla PalmOSa, czy Jadu-Gadu dla telefonów z Javą.

Dodatkowo można skorzystać też z tzw. Transportów w mobilnych klientach Jabbera pracujących pod Javą, np. Papli Instant lub opensource'owego mobbera.

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag palmtopytag Java
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031