Nowa oferta Orange korzystna czy nie?

01-09-2011, 20:17
Listy Czytelników

Czytelnik zwraca uwagę na drakoński przelicznik w nowych ofertach Orange na abonament. Jedna minuta to jeden SMS. Czy oferta jest korzystniejsza niż poprzednia?

W poniedziałek informowaliśmy w Dzienniku Internautów o nowych usługach w Orange, które mają wzbogacić ofertę abonamentową. Jeden z Czytelników DI zgłosił się do nas z wątpliwościami, a my pospieszyliśmy do Orange po odpowiedź.

Niedawno Orange wprowadził nowe plany i mój obecnie nazywa się Delfin II - jest podobno dużo lepszy, tańszy itd.

Oczywiście tańszy nie jest - jest droższy o 90 gr. Poza tym ceny nie uległy zmianie za wyjątkiem jednej ledwo widocznej sztuczki. 40 min na rozmowy w ramach abonamentu już nie wymienia się na 80 a na 40 SMS-ów - czyli SMS w abonamencie magicznie podrożał dwukrotnie, o czym nie przeczytamy w żadnym z opisów nowej taryfy. Ta wyjątkowo niekorzystna zmiana została wprowadzona we wszystkich opcjach każdego ze zmienionych planów taryfowych.

Sonda
Jak oceniasz nowe usługi w Orange na abonament?
  • świetne
  • dobrze
  • słabo
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Sieć już na początku przyznaje, że w „nowej ofercie taryf abonamentowych rzeczywiście zaszły zmiany, m.in. przelicznika minut wymiennych na SMS-y”. Biuro Prasowe dodaje jednak, że zmieniła się także liczba SMS-ów dostępnych w taryfie Pelikan II (dla klientów preferujących kontakty za pomocą SMS-ów). Wprowadzono również ich wymienność na SMS-y do wszystkich sieci.

>> Czytaj też: Nielimitowane rozmowy także w T-Mobile

W taryfie Delfin (dla preferujących rozmowy telefoniczne) wprowadzona została możliwość zamiany otrzymywanej w abonamencie usługi – „Wybrane numery” na „Pakiety minut do wszystkich” lub „Wybrany numer w każdej sieci”.

We wszystkich taryfach pojawiły się też nowe usługi nielimitowane, jak ”Pogaduchy w Orange na okrągło”, ”SMS-y w Orange na okrągło”, ”Internet bez limitu danych” czy ”Niekończąca się minuta w Orange”. Tym samym oferta ma być korzystniejsza niż w poprzednim kształcie.


Źródło: DI24.pl
UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031