Nowa Mandriva na USB

11-03-2008, 11:05

Pojawiła się Mandriva Xtreme 2 USB - wersja specjalnej, mobilnej wersji systemu Mandriva Xtreme 2. Będzie ona szczególnie przydatna dla tych, którzy często podróżują lub potrzebują systemu "ratunkowego".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


System operacyjny na kluczu USB jest wyposażony w pulpit 3D, programy do internetu i multimediów, dodatkowe i przetestowane sterowniki, usługi pomocy technicznej oraz kreatory połączeń internetowych Neostrada, Net24, Orange, Blueconnect itd.

Użytkownik ma do dyspozycji nawet 2 GB miejsca na dane. Mandriva Xtreme 2 USB została zbudowana w oparciu o Mandriva Linux 2008, ale struktura docelowego systemu plików na kluczu, sposób instalacji, konfiguracja, dodatkowe oprogramowanie oraz zestaw aplikacji to wynik pracy polskich inżynierów.

Najważniejsze nowości w Xtreme 2 USB, które są widoczne w pierwszej chwili to m. in. przepisane na nowo aplikacje Drakneo i Drakumts, w których uwzględniono parametry stosowane w sieciach polskich dostawców internetu. Zastosowano również nowy sposób uruchamiania systemu (bardziej niezawodny na różnych komputerach) oraz nowy system przechowywania danych użytkownika, który zapewnia przenośność danych między systemami Linux i Windows.

Mandriva Xtreme 2 USB jest dostępny na kluczach USB marki SONY,o rozmiarze 2 GB i 4 GB. W przypadku klucza 2GB system zajmuje 1.1 GB, a użytkownik ma 400 MB do wykorzystania na dodatkowe programy lub pliki oraz 500 MB na dane przechowywane na specjalnej partycji dostępnej z systemów Linux i Windows.

W przypadku klucza 4GB system zajmuje 1.1 GB, a użytkownik ma 900 MB do wykorzystania na dodatkowe programy lub pliki oraz 2 GB na dane przechowywane na specjalnej partycji dostępnej z systemów Linux i Windows.

Więcej informacji na temat produktu można znaleźć na www.mandriva.pl.


Źródło: Amazis.net


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.