Nokia zbyt mało płaci pracownikom?

14-09-2011, 12:05

Fiński producent telefonów komórkowych musiał się zmierzyć z zarzutami organizacji broniącej praw człowieka.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak poinformował na początku tygodnia Financial Times, Nokia płaci swoim pracownikom w Indiach wynagrodzenie, które nie tylko jest mniejsze od minimalnej stawki ustanowionej prawnie, ale wręcz nie pozwala na przeżycie.

Czytaj także: Smartfony z Androidem szybko zyskują popularność w Europie

Sonda
Pracownicy z azjatyckich fabryk zarabiają zbyt mało?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Nokia płaci pracownikom w indyjskich fabrykach około 95 dolarów miesięcznie, co jak zauważa Finnwatch, jest sumą znacznie mniejszą niż 127 euro - tyle według organizacji powinno wynosić minimalne wynagrodzenie w tamtym rejonie. Na tym jednak zarzuty dla fińskiego producenta się nie kończą.

Finnwatch zarzuca firmie również przetrzymywanie pracowników na okres testowy (z niższym wynagrodzeniem) nawet przez 15 do 24 miesięcy. Według menedżerów fabryki na faktyczny trening do pracy w Nokii ma wystarczać jednak już niecałe pół roku.

Nokia kategorycznie zaprzeczyła stawianym przez organizację obrony praw człowieka zarzutom. Zdaniem firmy w raporcie nie uwzględniono pakietu dodatkowych świadczeń, a minimalne koszty życia w Indiach zostały wyliczone na podstawie bogatszej części kraju.

Indyjska fabryka Nokii w Chennai zatrudnia 11300 pracowników i jest największą należącą do fińskiego producenta. Każdego dnia produkowanych jest tam aż 300 tysięcy nowych telefonów i to pomimo spadającej popularności Symbiana.

Czytaj także: Nokia: Ogromny spadek w Europie


Źródło: Financial Times


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.