Nokia tnie koszty

04-01-2012, 23:29

Największy na świecie producent telefonów komórkowych zapowiedział, że przeniesie jedną ze swoich siedzib z Singapuru do Pekinu.

Przeniesienie siedziby z Singapuru do Pekinu ma pomóc w obniżeniu kosztów oraz podniesieniu efektywności działania firmy - zauważył amerykański serwis MarketWire.

Czytaj także: Windows Phone wzbogaci się o automatyczny backup?

Rzeczniczka prasowa Nokii zapewniała, że jest to "część strategii, która pozwoli się zaadaptować do nowego środowiska biznesowego i poprawić konkurencyjność". Fiński producent chce się również bardziej skupić na rynku azjatyckim oraz być bliżej dostawców części.

Na razie nie ujawniono, czy w związku ze zmianami zmniejszy się również liczba pracowników Nokii. Warto zauważyć, że także konkurencyjni producenci telefonów w ostatnich latach mocno inwestowali na tamtych terenach. Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się tam również smartfony - jeden z kluczowych elementów przyszłego rozwoju Nokii.

Niskie koszty wytwarzania urządzeń w chińskich fabrykach są jednak często okupione niezwykle trudnymi warunkami pracy. Niedawno w związku ze strajkiem firma LG musiała wstrzymać produkcję, a według agencji Reuters w ostatnich latach liczba tego typu incydentów znacznie się zwiększyła.

Czytaj także: Nokia rezygnuje z nazwy Symbian


Źródło: MarketWire
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag telefonytag smartfonytag Singapurtag Pekintag Nokiatag fabrykatag Chiny
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy