Nokia może zbudować tablet z Windows 8

28-10-2011, 13:54

Szef Nokii nie chce na razie zdradzać szczegółów, jednak firma z pewnością rozważa taką możliwość.

W krótkim wywiadzie dla serwisu ThisIsMyNext Stephan Elop szefujący Nokii przyznał, że korporacja chętnie przygląda się nadarzającym się obecnie na rynku okazjom. 

Czytaj także: Windows Phone Apollo już w połowie 2012 roku?

- Doświadczenia związane z użytkowaniem Windows 8 to w uproszczeniu superdoładowana wersja tego, co można znaleźć w zaprezentowanej niedawno Nokii Lumia - powiedział Elop. - W związku z tym widać podobieństwa i szanse na ich współpracę z perspektywy użytkownika.

Dyrektor generalny Nokii (wcześniej pracownik Microsoftu) nie kończy jednak wyłącznie na podkreśleniu podobieństw między różnymi platformami giganta z Redmond. Powiedziałbyś wow, to więcej niż smartfony, jest tutaj znacznie większa okazja. I my oczywiście też widzimy tę okazję, bez zdradzania dokładnie, co może ona znaczyć w przyszłości - powiedział tajemniczo Elop.

Szef fińskiej korporacji zwrócił również uwagę na wartości, jakie niesie ze sobą HTML5 oraz przyznał, że Lumia jest tylko częścią większego zestawu urządzeń, jakie zostaną udostępnione na początku 2012 roku. Warto przypomnieć, że w czasie odbywającego się Nokia World firma zaprezentowała m.in. elastyczny telefon, którego wprowadzenie na szerszą skalę mogłoby poprawić nadszarpnięte imię fińskiej korporacji.

Czytaj także: Smartfony z WP7 mogą być wkrótce tańsze


Źródło: ThisIsMyNext
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy