Nokia: Młodzież ma dość Androida oraz iPhone'a

15-12-2011, 08:09

Fiński producent kontynuuje krytykę swoich konkurentów, choć użytkownicy wydają się nie zwracać na to większej uwagi.

Niels Munksgaard z Nokii w rozmowie z serwisem Pocket-lint zapewniał, że użytkownikom przejadły się już wszechobecne smartfony z iOS oraz Androidem. Jego zdaniem jest to duża szansa dla nowych graczy.

Czytaj także: Microsoft gotowy na NFC

- Widzimy, że młodzież ma już powoli dość telefonów firmy Apple. Każdy teraz ma iPhone'a - powiedział Munksgaard. - Wielu użytkowników nie jest też zadowolonych z kompleksowości Androida, a także jego problemów z bezpieczeństwem. Według pracownika Nokii ludzie w związku z tym coraz chętniej przyglądają się alternatywnym produktom.

Zdaniem Munksgaarda również sklepy z aplikacjami dostarczane przez największych producentów zupełnie nie odpowiadają potrzebom użytkowników. Jak zauważył, często są one zalane przez wiele niemal identycznych aplikacji z bardzo słabym opisem. Warto jednak dodać, że również Marketplace z Windows Phone'a nie jest pod tym względem idealne, a niedawno deweloperzy walczyli tam z podobnymi problemami.

W przyszłości Nokia ma oferować na swoich smartfonach usługi, takie jak Mix Radio, które pozwolą na odsłuchiwanie nowej muzyki od razu po zakupie urządzenia, bez konieczności tworzenia dodatkowych kont. Fiński producent chce walczyć również z konkurentami bardziej rozbudowanymi technologiami bezprzewodowymi, które mają ułatwić na przykład dzielenie się muzyką.

Czytaj także: Symbian Belle na początku 2012 roku


Źródło: Nokia, Pocket-lint
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WP7tag Windows phonetag smartfonytag Nokiatag iOstag Appletag Android
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy