Niemcy: Facebook znów na cenzurowanym

18-10-2010, 19:59

Z Berlina znów słychać głosy krytyki pod adresem najpopularniejszego serwisu społecznościowego. Wszystko przez kolejną dziurę w zabezpieczeniach Facebooka.

Nasi zachodni sąsiedzi niezwykle poważnie traktują wszelkie zagadnienia związane z prywatnością. Na cenzurowanym coraz częściej są największe firmy z branży IT, w tym Google czy Facebook. Temu drugiemu już w tym roku się oberwało - wprowadzone w połowie roku zmiany do polityki prywatności nie znalazły uznania w oczach Ilse Aigner, minister odpowiedzialnej za ochronę konsumentów.

>> Czytaj także: Niemcy: YouTube odpowiada za naruszenia praw autorskich użytkowników

Sonda
Wystarczająco chronię swoją prywatność
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Niemiecka gazeta Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) podaje, że w serwisie wykryto ponownie poważną lukę w zabezpieczeniach. Wpisanie podczas rejestracji adresu poczty elektronicznej istniejącego już w bazie skutkować będzie wyświetleniem listy znajomych osoby, do której dany e-mail należy. W opinii minister Aigner jest to niezwykle poważne naruszenie, pokazujące brak szacunku Facebooka dla prywatności internautów.

W podobnym tonie wypowiedziała się minister sprawiedliwości Sabine Leutheusser-Schnarrenberger. Powiedziała ona FAZ, że Facebookowi brakuje rozwagi w zarządzaniu danymi osobowymi. Uważa ona, że konieczne jest wprowadzenie silniejszej ochrony prawnej niemieckich internautów. O inicjatywę w tej sprawie zwróciła się do Thomasa de Maizièrego, ministra spraw wewnętrznych.

Czy podobne problemy z usługą Street View będzie miała firma Google? Póki co musiała ona przedłużyć termin zgłaszania przez Niemców zastrzeżeń dotyczących możliwości oglądania ich domów, co spowodowało przesunięcie daty premiery usługi. Jedno jest pewne - działanie na rynku niemieckim może być lukratywne, jednak wymaga sporo zachodu i ogromnej atencji ze strony osób odpowiedzialnych za ochronę prywatności.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy