Niekradnemuzyki.pl - antypiracka inicjatywa radiowców

25-05-2010, 18:37

Nie chcemy straszyć, stawiamy na promowanie pozytywnych inicjatyw antypirackich - mówią przedstawiciele Grupy EUROZET, która uruchomiła wczoraj antypiracki serwis Niekradnemuzyki.pl, a dziś ogłosiła dzień legalnej muzyki na antenach Radia ZET, Chilli ZET, Antyradia, Planety FM i Radia PLUS.

Znajdziecie tam nie tylko informacje, jak i gdzie można pobierać i słuchać muzyki - jak piszą organizatorzy "zgodnie z prawem" - ale także wypowiedzi polskich artystów na temat piractwa, ciekawe linki, odpowiedzi na najczęściej zadawane przez internautów pytania. Projekt powstał głównie z myślą o ludziach młodych. Serwis będzie stale aktualizowany i poszerzany o nowe treści. 

W ramach upowszechniania strony niekradnemuzyki.pl oraz treści tam zawartych 25 maja br. został ogłoszony dniem legalnej muzyki we wszystkich stacjach należących do Grupy EUROZET. Prowadzący programy Radia ZET, Chilli ZET, Antyradia, Planety FM i Radia PLUS rozmawiają dziś ze słuchaczami i zaproszonymi gośćmi na temat piractwa fonograficznego w sieci WWW. Natomiast na stronach internetowych stacji można wziąć udział w sondach, a ich wyniki będą zaprezentowane na antenach rozgłośni.

>> Czytaj też: Polacy wciąż wolą kompakty od plików MP3

- Piractwo fonograficzne w Polsce to obecnie poważny problem społeczny. Większość użytkowników internetu nie widzi niczego złego w nielegalnym pobieraniu plików muzycznych czy korzystaniu z pirackich serwisów. Jako Grupa EUROZET chcemy przyczynić się do zmiany takich postaw. Serwis niekradnemuzyki.pl to nasza inicjatywa na rzecz legalnego korzystania z muzyki w sieci – tłumaczy Sebastian Wojciechowski, Dyrektor Infrastruktury Technicznej i Internetu Grupy EUROZET.

Obecnie na stronach internetowych stacji należących do Grupy EUROZET dostępnych jest 35 kanałów muzycznych, które oferują możliwość legalnego i bezpłatnego słuchania muzyki online. Ich liczba stale rośnie - poinformowali przedstawiciele grupy.

>> Czytaj też: Internauci chcą płacić za muzykę i filmy

Warto odnotować, że twórcy akcji posługują się pojęciem "nielegalne" w odniesieniu do pobierania plików z internetu. Może to wprowadzać w błąd część internautów, bowiem zgodnie z polskim prawem na razie zabronione jest nieuprawnione udostępnianie i rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim, a nie ich pobieranie. Z drugiej strony, trzeba też mieć na uwadze fakt, że podczas korzystania z sieci p2p, często występuje sytuacja, że użytkownicy pobierający pliki są w tym samym momencie udostępniającymi te pobierane materiały, co z kolei może prowadzić do oskarżenia ich o działanie niezgodne z prawem.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag piractwotag Niekradnemuzyki.pltag Grupa EUROZET
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031