Nie nadążają z produkcją Droida

10-06-2010, 18:35

Smartfon Motoroli okazał się być wielkim sukcesem - firma nie nadąża z produkcją. Na ile telefon ten uratował sytuację finansową firmy, dowiemy się, gdy poznamy wyniki kwartalne.

Ponad pół roku temu amerykańska Motorola wypuściła na rynek Droida, smartfona pracującego na systemie operacyjnym Android. Firma wiązała z tym projektem ogromne nadzieje, stanowić on miał bowiem ratunek dla spadającej sprzedaży oraz malejących przychodów. Pierwsze sygnały, które napłynęły po pierwszym weekendzie, gdy telefon był dostępny na półkach, okazały się całkiem pozytywne - sprzedanych zostało około 100 tysięcy egzemplarzy, co stanowiło połowę wszystkich dostępnych w sklepach urządzeń tego typu.

>> Czytaj więcej: Motorola się podnosi?

Sanjay Jha, jeden z dyrektorów Motoroli, powiedział w środę w Chicago, że telefon odniósł bardzo duży sukces. Według niego Verizon Wireless, operator sprzedający smartfona, ma coraz większe problemy z realizacją zamówień. Agencja Reuters podaje, że Samsung Electronic nie nadąża z dostawą ekranów.

Dodał on, że w tym roku jego firma rozpocznie sprzedaż dwóch do czterech telefonów posiadających kamery z przodu, co umożliwić ma prowadzenie wideorozmów. Analogiczną funkcjonalność ma także iPhone 4G, który znajdzie się w sprzedaży 24 czerwca, jak również EVO - smartfon firmy Print Nextel Corp., numeru trzy na amerykańskim rynku operatorów telefonii mobilnej.

>> Czytaj więcej: WWDC 2010: Nowości Apple z iPhone 4 na czele 


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag smartfonytag Motorolatag Androidtag Android
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy