Nawet magiczne technologie firmy Apple, zanim trafią do użytkowników, najpierw muszą zostać... opatentowane.
reklama
Amerykański urząd patentowy przyznał firmie Apple prawa do kolejnych kilkudziesięciu technologii, które mogą trafić do przyszłych urządzeń - zauważa serwis Patently Apple. Co zaprezentuje w przyszłości firma z Cupertino?
Jedną z najciekawszych technologii, o jakiej czytamy w nowych dokumentach patentowych koncernu Apple, są rozwiązania "5D", które mają wzbogacić znane dotychczas technologie dotykowe. Obecne wyświetlacze smartfonów czy tabletów rejestrują wyłącznie punkt, w jakim palec styka się z ekranem. W przyszłości całość ma wyglądać znacznie naturalniej.
Oprócz przechwytywania miejsca dotyku, nowe urządzenia mają rejestrować również ich siłę. Łatwo wyobrazić sobie, jak duży wpływ może mieć tego typu rozwiązanie na wygodę rysowania czy tworzenia prostych notatek. Na tym jednak nie koniec. Powierzchnie nowych gadżetów mają dosłownie zmieniać swoją strukturę, by użytkownik mógł nimi sterować również bezwzrokowo.
Wiele z opatentowanych przez Apple rozwiązań zastosować można w różnych miejscach. Koncern opisuje na przykład technologię rozpoznawania gestów, bardzo przypominającą istniejący już kontroler Kinect. Firma z Cupertino posuwa się jednak w swoich planach znacznie dalej niż Microsoft.
Przyszłe samochody mają być uruchamiane "dotykowym kluczem", a dzięki monitorowaniu zachowania użytkownika przez kamery i urządzenia interpretujące gesty nie będziemy musieli odrywać wzroku od drogi. Podobna technologia zastosowana w domowym zaciszu ma umożliwiać wygodne sterowanie grami i aplikacjami.
Nowoczesne urządzenia prawdopodobnie będą coraz lepiej zintegrowane z naszymi mieszkaniami. Ciągłe wymienianie smartfonów i tabletów na nowe może się po pewnym czasie przejeść, a więc Apple już teraz pracuje nad pomysłami takimi, jak olbrzymie urządzenia zawieszane na ścianach.
Nowa technologia dotykowa ma pozwalać na budowanie sprzętów o wielkości ponad metra kwadratowego. Firma z Cupertino zapewnia przy tym, że powierzchnia dotykowa nie będzie połączona z samym wyświetlaczem, co ma pozwolić na uniknięcie dużych kosztów naprawy, gdyby wierzchnia warstwa została stłuczona czy zarysowana.
Telewizor, komputer, smartfon, a od jakiegoś czasu również tablet to znane wszystkim urządzenia, które kiedyś stracą swój potencjał. Naprawdę rewolucyjne sprzęty, jak cyfrowe podłogi, ściany prezentujące aktualne informacje czy inteligentniejsze systemy zabezpieczeń, dopiero czekają na "odkrycie". Obecnie istotną barierą jest prawdopodobnie ich cena, jednak jak uczy historia, z czasem nawet niezwykle zaawansowane technologie stają się dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
Nie tylko P2P, ale cały internet irytuje antypiratów - o wewnętrznym raporcie IFPI
|
|
|
|
|
|