Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Konto pacjenta przez internet dostępne w Krakowie

17-09-2011, 12:39

Lekarze zatrudnieni w krakowskich poradniach diabetologicznych i placówkach POZ w codziennej pracy wykorzystują elektroniczne konta pacjentów.

Na początku bieżącego roku informowaliśmy w Dzienniku Internautów o rozpoczęciu prac nad Internetowym Kontem Pacjenta w Krakowie. System ma zastąpić papierowe recepty, zwolnienia lekarskie, wyniki badań i karty pacjentów rozsiane po dziesiątkach szpitali, przychodni i prywatnych gabinetów lekarskich.

Sonda
Czy Internetowe Konto Pacjenta zda egzamin?
  • tak
  • nie
  • nie mam zdania
wyniki  komentarze

Poza informacjami wprowadzanymi przez lekarzy i personel medyczny Internetowe Konto Pacjenta (IKP) zawiera także inne dane, np. wyniki dokonanych pomiarów uzupełniane samodzielnie przez pacjentów. Dzięki temu lekarze otrzymują informacje o przebiegu choroby, a tym samym wsparcie przy podejmowaniu decyzji o dalszym leczeniu. System IKP pomaga również w komunikacji między lekarzami a pacjentami, udostępniając możliwość wysyłania wiadomości e-mail i powiadomień SMS np. o planowanej wizycie.

Obecnie z prototypu systemu mogą korzystać pacjenci chorzy na cukrzycę, leczący się na terenie Krakowa. Wybór miasta podyktowany był między innymi dobrą organizacją opieki diabetologicznej na tym terenie oraz spójnością środowiska diabetologów i lekarzy rodzinnych - mówi Leszek Sikorski, dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (organ powołany przez Ministerstwo Zdrowia).

Czytaj też: Rusza projekt Internetowe Konta Pacjentów, czyli Twoje zdrowie w sieci

Doświadczenia zdobyte przy realizacji projektu w Krakowie mają pomóc we wdrożeniu rozwiązania obejmującego całą Polskę. Zgodnie z planem Internetowe Konto Pacjenta (podobne funkcjonują już w Danii, Niemczech oraz Czechach) zacznie funkcjonować w Polsce już od końca 2014 roku.

Projekt został objęty m.in. patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Ordynatora Kliniki Chorób Metabolicznych - profesora Macieja Małeckiego, ma istotne znaczenie w procesie unowocześniania polskiego systemu opieki zdrowotnej.

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.ikp.gov.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. Samsung



fot. HONOR