Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

SageTV ułatwi stworzenie Google TV również dla Androida?

20-06-2011, 19:11

Google przejęło tym razem firmę, która tworzy oprogramowanie typu Media Center dla Windowsa i Linuksa. Następne będą platformy mobilne?

robot sprzątający

reklama


Już na początku roku informowaliśmy, że deweloperzy niechętnie dostosowują swoje witryny do współpracy z Google TV. Od kilku miesięcy o usłudze właściwie nikt już nie przypominał, natomiast wygląda na to, że Google nie zrezygnowało jeszcze z planów podboju rynku telewizyjnego.

>>Czytaj także: Google TV: Jeszcze niegotowe czy już niewypał?

Sonda
Google TV odniesie jeszcze sukces?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

SageTV ogłosiła na swojej stronie, że została przejęta przez wyszukiwarkowego giganta. Firma powstała w 2002 roku tworzy narzędzie SageTV Media Center, które umożliwia wygodne przeglądanie różnego rodzaju materiałów multimedialnych, w tym również tych znajdujących się w sieci.

Najnowsza wersja aplikacji SageTV Media Center 7 współpracuje zarówno z Windowsem, jak i Linuksem, więc naturalną kontynuacją wydaje się przeniesienie narzędzia również do urządzeń mobilnych pracujących pod kontrolą Androida.

Choć na razie firma nie potwierdza takich planów, przypuszcza się, że telewizja mogłaby zagościć już w Androidzie 3.1, a proces ten musieliby wspomóc także producenci sprzętu.

Zaprezentowane pod koniec 2010 roku Google TV nie cieszyło się zbyt dużą sympatią programistów, natomiast również stacje telewizyjne często wręcz blokowały w usłudze wykorzystywanie ich treści dostępnych online.

>>Czytaj także: Google TV ogłasza partnerów i ma swoją stronę (wideo)


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: SageTV, Gizmodo