Zeszłoroczne akwizycje, a także konsolidacja z MNI Telecom pozwoliły spółce Hyperion S.A. osiągnąć rekordowe wyniki finansowe w ostatnim kwartale 2010 roku. Cały zeszły rok także zakończył się przyzwoicie.
reklama
Hyperion S.A. to ogólnopolski dostawca usług szerokopasmowego dostępu do internetu, a także usług głosowych i telewizyjnych. Kontrolowany jest przez notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupę MNI S.A. Pod koniec zeszłego roku rozpoczął się proces przejmowania tego operatora i jego konsolidacja z MNI Telecom, w wyniku której ma powstać silniejszy podmiot na rynku telekomunikacyjnym.
Efekty tej konsolidacji widać w opublikowanych właśnie wynikach finansowych firmy. Przychody w czwartym kwartale wyniosły 15,7 mln złotych i były o 51,5 proc. wyższe niż w poprzednim oraz o 61,9 proc. wyższe niż osiągnięte rok wcześniej. W całym roku 2010 wyniosły one 44,9 mln złotych, o 11,7 proc. więcej niż w roku poprzednim. Pozytywny wynik udało się osiągnąć pomimo słabego pierwszego półrocza, które zamknęło się spadkiem przychodów.
Zysk na sprzedaży wyniósł 3,6 mln złotych w czwartym kwartale (0,5 mln złotych straty rok wcześniej) oraz 6,0 mln złotych w całym roku (wzrost o 1434,4 proc.). Zysk netto ukształtował się na poziomie odpowiednio 16,6 mln złotych (0,7 mln złotych straty w analogicznym okresie roku ubiegłego) oraz 18,4 mln złotych (za cały rok 2009 spółka miała stratę w wysokości 2,3 mln złotych). Znacząca poprawa zysku netto to przede wszystkim efekt grudniowego przejęcia 77,3 proc. udziałów w Stream Communications Sp. z o.o. - z tego tytułu zaksięgowano 16,4 mln złotych przychodów w ostatnim kwartale.
Marek Południkiewicz, prezes spółki, powiedział, że wzrost ten udało się osiągnąć nie dzięki wojnie cenowej, ale przede wszystkim dzięki wzbogaceniu oferty produktowej, m.in. o telefonię mobilną, a także współpracy ze spółkami grupy MNI, w tym przede wszystkim z MNI Telecom.
Oferta oraz zasięg geograficzny Hyperiona oraz Stream Communications uzupełniają się, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Ta druga firma, oprócz dostarczania telewizji cyfrowej i analogowej (jest siódmym największym dostawcą telewizji kablowej w Polsce), świadczy także usługi telefonii stacjonarnej (poprzez VoIP) oraz dostępu do internetu. Łączna liczba klientów obu firm wynosi 140 tys., a zasięg 1 mln.
Priorytetem na rok 2011 będzie wzrost organiczny na bazie zeszłorocznych akwizycji. Firma chce skupić się na oferowaniu większej liczby usług poszczególnym klientom. Jest ona w tej dobrej sytuacji, że oprócz usług telekomunikacyjnych, ma także do zaoferowania usługi finansowe, turystyczne czy geolokalizacyjne.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|