Do końca roku Virtualo ma posiadać bazę ponad 7 tys. elektronicznych książek. Kolejne wydawnictwa decydują się na ePUB i PDF-DRM.
reklama
Virtualo będzie zajmować się dystrybucją kolejnych książek w formie elektronicznej i audio. Do grona 55 istniejących już wydawnictw, dołączyły kolejne: Prószyński i Ska, Wydawnictwo Literackie, Fabryka Słów, Insignis oraz Fox Publishing. Do końca tego roku baza ma wynosić ponad 7 tys. polskojęzycznych e-booków i audiobooków.
We wrześniu w Dzienniku Internautów pisaliśmy o wydawnictwach, które odważnie wchodzą na rynek e-booków, publikując książki w formacie ePUB. Na taki ruch zdecydowało się wtedy ponad 30 wydawnictw. Dziś już wiemy, że pojawią się kolejne.
- Od pewnego czasu obserwujemy, że wydawnictwa coraz chętniej współpracują w ramach działań promocyjnych i coraz szybciej przekazują ofertę do digitalizacji – mówi Robert Rybski, Prezes Zarządu Virtualo. A to dopiero początek trendu na polskim rynku – dodaje.
Stowarzyszenie Wydawców Amerykańskich (AAP) ogłosiło raport sprzedaży ujawniający, że sprzedaż e-booków miała 9-proc. udział w ogólnej sprzedaży książek w USA, podczas gdy w poprzednim badanym okresie było to tylko 3,3 proc. Odnotowano również trzykrotny wzrost sprzedaży e-booków. Nie wiadomo, jak bardzo polski rynek zaczerpnie trendu z rynku amerykańskiego.
- Rynek e-książek nabiera rozpędu, a rok 2011 będzie dla niego przełomowy – przekonuje Robert Rybski z Virtualo.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*