Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Mikropłatności za korzystanie z usług w internecie do tej pory jakoś się nie przyjęły. Z systemem Flattr ma być jednak inaczej.

robot sprzątający

reklama


Peter Sunde, opuszczając w zeszłym roku The Pirate Bay, zapowiedział zaangażowanie się z inny projekt. W tym tygodniu światło dzienne ujrzał Flattr - system mikropłatności dedykowany tym, którzy nie mają raczej szans na zdobycie odpowiedniego finansowania, nawet na pokrycie kosztów operacyjnych - podaje BBC News. Teraz ma się to zmienić.

>> Czytaj także: The Pirate Bay: Tracker już niepotrzebny

Idea jest prosta - internauci co miesiąc będą przeznaczać pewną kwotę pieniędzy (jednak nie mniej niż 2 euro miesięcznie), która następnie dzielona będzie między zarejestrowane serwisy internetowe. W ten sposób to właściwi użytkownicy zdecydują, które projekty zamierzają wspierać, a których nie (na stronach mają znaleźć się specjalne przyciski). Co ważne, nie ma ograniczeń co do tego, na co można przeznaczyć pieniądze - mogą to być więc muzyka, filmy bądź teksty.

Sonda
Mikropłatności
  • nie mają przyszłości
  • pozwolą niezależnym twórcom zarobić
wyniki  komentarze

Twórca The Pirate Bay chciałby, by nowy system mikropłatności przyjął się wśród niszowych serwisów, nierzadko tworzących bądź promujących interesujące utwory. Flattr ma pobierać 10-procentową prowizję o wszystkich transakcji, z czasem ma ona jednak ulegać zmniejszeniu. Jak podkreśla bowiem Szwed, celem serwisu nie jest zarabianie fortuny.

Niewykluczone, że zamysłem Szweda jest także przekonanie internautów, że za treści, które konsumują oni w internecie można płacić i wcale nie muszą to być wysokie kwoty. W przeciwieństwie jednak do Ruperta Murdocha, właściciela News Corp., Sunde nie zamierza nikogo zmuszać do uiszczania opłat.

>> Czytaj więcej: News Corp. kończy z bezpłatnymi wiadomościami

Flattr jest obecnie w fazie testów, trwa także pozyskiwanie partnerów. Jego komercyjny start przewidziany jest na koniec marca.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *