Milion osób aktywowało i opłaciło konto Mobilnego Gadu-Gadu - chwali się GG Network S.A., producent komunikatora. Z tej okazji przedstawiciele GG Network uhonorowali milionową użytkowniczkę dożywotnią, darmową licencją na Mobilne GG. DI zainteresowało, ile faktycznie osób korzysta z Mobilnego GG oraz jakie przychody czerpie producent ze sprzedaży licencji?
Dziennik Internautów: Czy milionowy użytkownik faktycznie oznacza, że już milion osób zapłaciło za Mobilne GG?fot. GG Network S.A. - Ekipa GG Network S.A. i Adrianna LebudaJarosław Rybus - GG Network: Tak, można przyjąć, że to oznacza, że milion osób zapłaciło za Mobilne GG.
DI: Ilu z użytkowników Mobilnego GG to klienci Ery (jaki procent w stosunku do pozostałych sieci), którzy nie płacą za transfer danych, tylko stałą cotygodniową opłatę?
JR: Nie możemy ujawnić takich informacji. To wynika z naszych umów z operatorami.
DI: Jak wielu userów Mobilnego GG świadomie pobrało tę aplikację ze strony GG, a jak wielu znalazło ją jako domyślnie zainstalowaną po zakupie telefonu u operatora?
JR: Dotychczas tylko w telefonie LG KS360 była fabrycznie zainstalowana aplikacja Mobilne Gadu-Gadu.
DI: Jak wiele razy Mobilne GG jest pobierane miesięcznie ze strony GG?
JR: Nie podajemy takich informacji, dla nas najważniejsze wytyczne to: ile osób pobrało, ile faktycznie stale korzysta z Mobilnego GG.
DI: W takim razie - ile osób pobrało Mobilne GG?
JR: Niestety, nie możemy podać takich informacji.
DI: Jak wielu userów z tego miliona zdecydowało się odnawiać abonament? Czy w związku z milionową liczbą userów Mobilne GG stanowi znaczące źródło przychodu w budżecie GG Network?
JR: Mobilne GG ma niemały udział w przychodach spółki. Nie podajemy jednak dokładnego podziału. Nie możemy też podać liczby użytkowników regularnie odnawiających abonament.
Rozwój Mobilnego Gadu-Gadu
Mobilne GG stało się oczkiem w głowie producenta. Nic w tym dziwnego, gdyż - zgodnie ze słowami Rybusa - "Mobilne GG ma niemały udział w przychodach spółki". Aplikacja od kilku miesięcy jest stale rozwijana.
W listopadzie 2008 roku producent poinformował o zaimplementowaniu obsługi telefonów z dotykowymi ekranami. Dwa tygodnie później, w wywiadzie dla DI, Jarosław Rybus zdradził, że ekipa mobilnej wersji komunikatora ostro wzięła się do pracy nad klientem dla iPhone'a, który ostatecznie został wydany w marcu 2009 r. W trakcie wywiadu padła również zapowiedź wydania wersji dla innych systemów operacyjnych.
2 tygodnie później, 13 grudnia 2008 r., spółka opublikowała wersję dla telefonów działających pod kontrolą systemu Symbian S60 (wydanie drugie oraz trzecie). Natomiast pod koniec stycznia 2009 r. GG Network wydała nową wersję komunikatora na system Java, a miesiąc później pojawiło się Mobilne GG na telefony komórkowe z systemem Android.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*