Dwa zespoły z Polski i po jednym z Węgier i Litwy zwyciężyły Mini SeedCampa. Nadal jednak każdy z 20 projektów ma szansę pojechać do Wielkiej Brytanii, by powalczyć o główną nagrodę. Zwycięzcy SeedCamp Week w Londynie otrzymają kwartalne wsparcie specjalistów z całego świata i zastrzyk finansowy w postaci 50 tys. euro. Dziennik Internautów wybrał się do siedziby Agory, by sporządzić relację ze spotkania.
reklama
W gronie zwycięzców znalazły się:
Oprócz walki o główną nagrodę uczestnicy spotkania mają szansę zainteresować inwestorów i zdobyć środki niezbędne do rozwoju projektów.
O cechy, jakimi powinien odznaczać się zwycięski projekt, Dziennik Internautów spytał znanych blogerów, Artura Kurasińskiego oraz Grzegorza Marczaka. "Podobały mi się pomysły, które miały dobrze zaprezentowany model biznesowy. Szczególnie, że jesteśmy na imprezie, na której próbujemy wywalczyć dla nas dobrych inwestorów" - powiedział Kurasiński. "Warto pokazać realny i działający produkt, a nie coś, co jest w planach" - dodaje Marczak.
Warszawskie spotkanie startupów rozpoczęły pięciominutowe prezentacje projektów zakwalifikowanych do Mini SeedCampu. Wśród nich znalazło się 14 serwisów i aplikacji z Polski, cztery z Litwy, a także po jednym z Ukrainy i Węgier. Po prezentacjach przyszedł czas na rozmowy panelowe, których głównym tematem było finansowanie startupów i ich sukces komercyjny.Uczestnicy imprezy, poza możliwością zdobycia wsparcia finansowego, oczekiwali także pomocy merytorycznej ekspertów w obszarze nowych technologii.
"Mini Seedcamp, a szczególnie sesje mentorskie były dla nas potężnym zastrzykiem wiedzy i doświadczenia" – mówi Marek Jankowski z zespołu Timecampu, aplikacji podnoszącej produktywność pracowników. "Odzew i porady bardziej doświadczonych specjalistów branży IT sprawiły, że poznaliśmy ścieżki rozwoju naszego startupu, których wcześniej w ogóle nie braliśmy pod uwagę" - dodaje Jankowski.W popołudniowej części imprezy zespoły uczestniczyły w zamkniętych sesjach mentorskich. Podczas ich trwania mogły dowiedzieć się, jakie zalety i wady w ich projektach widzą mentorzy oraz posłuchać licznych porad i wskazówek. Wśród mentorów byli m.in. Łukasz Wejchert – Prezes Zarządu spółki Grupa Onet.pl SA, Michał Brański – jeden z twórców o2.pl, Michał Kreczmar – Dyrektor ds. Serwisów Biznesowych i Technologicznych Agora SA czy Art Leyzerovich – Senior Product Manager w Google i Saul Klein – założyciel SeedCampa.
"W Dolinie Krzemowej, gdzie wcześniej mieszkałem, startupy mogą liczyć na bardzo dużą pomoc ze strony specjalistów i inwestorów. W Europie tak niestety nie jest, ale inicjatywy takie jak Seedcamp zmieniają ten stan rzeczy – powiedział Jared Salter ze zwycięskiego zespołu Joobili.com, pochodzącego z Węgier. – Dotychczas doskonaliliśmy sam serwis, teraz m.in. poprzez uczestnictwo w takich imprezach chcemy, by poznała go cała Europa". Zdaniem Reshmy Sohoni, Dyrektora Generalnego SeedCamp "zwycięskie projekty odznaczają się trzema cechami. Po pierwsze, reprezentują ciekawe idee, po drugie mają one możliwość przedostania się poza rynek lokalny, po trzecie mogą odnieść sukces komercyjny".Kolejne imprezy z cyklu Mini Seedcamp odbędą się w Londynie, Helsingborgu, Ljublanie i Berlinie. Ich zwieńczeniem będzie we wrześniu br. Seedcamp Week w stolicy Wielkiej Brytanii, podczas którego uczestnicy będą walczyć o trzymiesięczną pomoc specjalistów i 50 tys. euro dofinansowania.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*