Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Agregator kontaktów, serwis karaoke, planer podróży czy aplikacja mierząca czas pracy z komputerem. Te i inne projekty internetowe z Polski i Europy Środkowej zostały zakwalifikowane do udziału w Mini Seedcamp Warszawa i będą walczyć o pieniądze międzynarodowych inwestorów.

Warszawski finał tegorocznej edycji Seedcamp Week odbędzie się 18 marca br. w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10. Na spotkaniu twórcy startupów zaprezentują swoje projekty.

Podczas finału projekty oceniać będzie także ponad 40 specjalistów branży IT z Polski i Europy. Wśród nich znaleźli się m.in. Łukasz Wejchert – Prezes Zarządu spółki Grupa Onet.pl SA, Michał Brański – jeden z twórców o2.pl, Tomasz Berezowski – Członek Zarządu TVN SA, Art Leyzerovich – Senior Product Manager w Google.

Do finałowej grupy zakwalifikowały się następujące projekty:

  1. Jakelvis.pl - strona internetowa, która działa jak program do karaoke. Użytkownicy mają możliwość odtwarzania oraz nagrywania piosenek karaoke, po czym umieszczania ich w serwisie.

  2. Contails.com - serwis pozwalający na przechowywanie, synchronizację i wymianę kontaktów. Listy kontaktów gromadzone są z telefonów komórkowych, programów pocztowych, ze stron internetowych, z komunikatorów oraz notesów.

  3. Tacholab.pl - laboratorium ekspertyz tachograficznych. Serwis powstał na potrzeby europejskich przewoźników oraz rozwiązań w zakresie systemu tachografów cyfrowych.

  4. EMP Team (brak odnośnika do strony internetowej oraz informacji na temat projektu)

  5. Geogoer.com - w tym projekcie, promującym ideę wspólnego podróżowania, wykorzystano Google Maps do planowania podróży. Użytkownik ma możliwość tworzenia swoich wydarzeń, gromadzenie chętnych do podróży i przyłączania się do innych.

  6. Joobili - serwis prezentuje oryginalne podejście do podróżowania. Tutaj to my określamy datę naszej podróży, a serwis pomaga zaplanować naszą podróż tak, aby uczestniczyć w ciekawszych wydarzeniach, które mają się odbyć w rejonie naszego pobytu.

  7. ekademia.pl - to serwis Piotra Majewskiego, znanego wielu internetowym przedsiębiorcom. Ekademia to zbiór darmowych oraz płatnych poradników i analiz. Serwis umożliwia także zapisywanie się na kursy oraz tworzenie własnych kursów.

  8. Mepi.pl - czyli multimedialna edukacja przez internet. Na stronie o charakterze informacyjno-edukacyjnym można zamieszczać wykłady i dzielić się swoimi pomysłami.

  9. MyPolitIQ - serwis ten powstał by "dostarczać wiedzę o europejczykach w przyjazny ludziom sposób" - piszą autorzy startupu. Strona oferuje ponadto możliwość wzięcia udziału w sondażach i ankietach.

  10. Statystyczni.pl - udostępnia badania i ich wyniki "na wesoło". Strona pozwala na zapoznanie się z różnorodnymi ankietami, sondażami i rankingami.

  11. Opiekun Inwestora - serwis ma na celu pomóc zarządzać naszymi funduszami, budować strategię inwestycyjną, śledzić wyniki. Ma także ułatwiać zapoznawanie się z sytuacją na rynkach polskim i zagranicznych.

  12. oQuizo - twórcy strony zapowiadają pojawienie się serwisu rozrywkowego.

  13. PlayerAware - system rekomendacji gier opierający się na głosach graczy. Każda prezentacja posiada opis oraz pewne dane wydawcy gier komputerowych.

  14. przezwlasciciela.pl - serwis skupiający ogłoszenia kupna i sprzedaży nieruchomości. Jedyne oferty, jakie można dodawać, to ogłoszenia bezpośrednie, z wyłączeniem agencji i pośredników. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

  15. Programeter - narzędzie wspierające grupy programistów, pomagające kontrolować kod, analizujące wydajność, pomagające ocenić jakość kodu, stabilność itp.

  16. Psychik (brak odnośnika do strony internetowej oraz informacji na temat projektu)

  17. SkryBot - specjalizuje się w przepisywaniu i odszumianiu nagrań, kopiowaniu ich oraz masteringu. Ponadto serwis oferuje wykonywanie protokołów z konferencji.

  18. Super Developer - startup pozwala na zaprojektowanie budynku, tworzenie jego planu. Strona udostępnia CMS i CRM, systemy sprzedaży i rezerwacji, przedstawienie prezentacji budynku.

  19. TimeCamp - to aplikacja mierząca, co i przez ile czasu robimy podczas pracy z komputerem. Program daje obraz pracy użytkowników i na podstawie tych danych ma możliwość generowania wykresów aktywności.

Ostatni z projektów nie został ujawniony na prośbę jego twórców.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Seedcamp