Netia: TP "robi cuda", źle porównuje ceny

24-05-2011, 09:26

Neostrada Fiber nie zrobiła wrażenia na przedstawicielach Netii. Co więcej, mają oni zastrzeżenia do udostępnionej przez TP porównywarki cen, która wydaje się nie całkiem rzetelna. "Zapowiada się chyba interesująca korespondencja pomiędzy naszymi prawnikami…" - czytamy na blogu Netii.

Wczoraj TP przedstawiła nową ofertę Neostrada Fiber, bazującą na technologii VDSL 2 i  oferującą internet o prędkości 40 lub 80 Mbps. Konkurentem, który najmocniej skomentował ten fakt, jest Netia. Na blogu drugiego w Polsce operatora Karol Wieczorek pisze o "cudach".

Pierwszy cud to zamiana miedzi w światłowód (...) już wcześniej na ten sam pomysł wpadli w UPC Polska, nazywając usługę świadczoną po zwykłym kablu koncentrycznym mianem „Fiber Power” (...) Przypomnę tylko, że Netia usługi na bazie VDSL2 uruchomiła pół roku temu. Na zmodernizowanych w ten sposób liniach miedzianych oferujemy pakiet: internet (do 50 Mb/s), telefon i cyfrową TV w cenie 99,9 zł nie pobierając przy tym kilkuset złotych za sprzęt i opłaty za utrzymanie łącza

Większości klientów nie interesują różnice między kablami miedzianymi i światłowodami. Bardziej interesujące są ceny, ale w tym temacie Netia również ma coś ciekawego do powiedzenia.

>>> Czytaj: Startuje Neostrada Fiber - czyli 80 lub 40 Mbps

Telekomunikacja Polska uruchomiła porównywarkę cen internetu. Narzędzie jest proste w obsłudze - wystarczy wybrać przepływność łącza i długość umowy. Zdaniem Karola Wieczorka z Netii to narzędzie nie oferuje rzetelnej informacji z trzech powodów.

  1. TP porównuje tylko usługi w ramach oferty hurtowej BSA, a przecież Netia oferuje także usługi w oparciu o LLU (uwolnione pętle abonenckie).
  2. Jeśli chodzi o pakiety z telefonem, nie jest pewne, jaki abonament TP jest porównywany z taryfą Non Stop Netii.
  3. Porównywarka pomija korzyści wynikające z zakupu usług przez stronę internetową.

Wpis na blogu Netii kończy się słowami: "Zapowiada się chyba interesująca korespondencja pomiędzy naszymi prawnikami…". Można chyba uznać sprawę za poważną. Co powie na ten temat rzecznik TP?

>>> Czytaj: Netia: pół miliona gospodarstw w zasięgu światłowodów do końca roku


Źródło: Blog Netii
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy