Netia przejmuje Tele2 Polska

30-06-2008, 12:36

Netia - największy w Polsce operator alternatywny - zawarła umowę nabycia 100% udziałów w Tele2 Polska Sp. z o.o. Dla Netii oznacza to znaczne zwiększenie bazy klientów oraz oszczędności.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przejęcie Tele2 jest przełomowym krokiem w realizacji strategii Netii skoncentrowanej na rozwoju usług dla klientów z sektora masowego. Teraz Netia będzie niewątpliwie największym operatorem alternatywnym wobec TP.

W transakcji wartość firmy Tele2 została wyceniona na 29,1 mln euro. Po uwzględnieniu docelowego stanu środków pieniężnych netto cena zakupu wynosi 31,4 mln euro (105,8 mln złotych). Może ona jeszcze wzrosnąć o kolejne 4,8 mln euro w zależności od przyszłych wyników działalności operacyjnej po dacie nabycia spółki.

Poprzez przejęcie Tele2 Netia zwiększy swoją bazę kliencką do ponad 300 tysięcy klientów usług szerokopasmowych i ponad 1,2 miliona klientów usług głosowych. Transakcja przynosi także znaczący potencjał do sprzedaży dodatkowych usług do przejętej bazy nowych klientów, co powinno skutkować dla Netii obniżeniem kosztów pozyskania klienta (SAC).

Sonda
Czy przejęcie Tele2 przez Netię będzie korzystne dla klientów?
  • Tak
  • Nie
  • Trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Ponieważ aż do 80% infrastruktury transmisyjnej i punktów styku, z których korzysta Tele2 pokrywa się z infrastrukturą Netii, połączenie firm nie powinno być problemem.

Największy operator alternatywny korzystając z efektu skali zaoszczędzi na outsourcingu, rekrutacji pracowników, optymalizacji kosztów obsługi IT i sprzedaży. Budżety reklamowe również zostaną skonsolidowane i pomimo zmniejszenia łącznych wydatków na promocję usług pozwolą na wzrost obecności Netii w mediach.


Źródło: Netia


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.